Pralni stroj

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

tema odprta - 13. dec 2017 17:10 | ogledi: 2.867 | odgovori: 7

Živjo vsem imamo pralni stroj Gorenje star 7 let se nam je pokvaril ,nekaj s elektroniko-programator,popravilo s delom bi nas stalo okoli 150 €,bil je razred A+ in centrifuga 1400 obratov,prali smo pretežno za vikend pa še to ne.Ne vemo ali naj popravimo ali ne.Meni ni bil všeč saj je slabo pral mislim madeži so bili še vidni po pranju kljub dobremu pralnem prašku in dodatkam,skratka zanima me kaj predlagate ali naj kupimo nov pralni stroj ali naj popravimo in kateri pralni stroj priporočate hvala.

llilika

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

13. dec 2017 17:48

Pri nas smo tudi imeli situacijo najprej z zamrzovalno skrinjo, potem pa tudi s pralnim strojem. In se začne: najprej 20 eur, pa si misliš, no saj to še gre. Potem naslednjič je 50 eur, pa še naslednjič 20, potem je bilo ravno pred novim letom, sneg, povsod inventure in smo dali 200 eur za popravilo, ker druge izbire pač ni bilo. Pa se je pokvarilo spet čez 2 meseca. Potem je bilo pa dovolj in smo kupili novo. Za pralni stroj pa ravno tako. Najprej 20 eur, pa nato še 20, pa čez čas še 50. Skratka nikoli konca. Če potem potegneš črto, vidiš da si vrgel več denarja v rezervne dele in popravila, kot pa če bi takoj kupil novo. Pa še živci gredo s serviserji, pa ker ne dela takrat ko potrebuješ. Jaz na vašem mestu ne bi popravljala. Odločitev je pa konec koncev vaša, dobro premislite kaj se vam bolj splača. Glede priporočila je pa tako, da je čisto odvisno kakšne so vaše želje. Malo primerjajte karakteristike, kakšne so vaše potrebe, koliko denarja ste pripravljeni dati, ipd. Pri nas imamo pralni stroj Beko (ne želim delati reklame) in smo zaenkrat zadovoljni. 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

13. dec 2017 21:45

Jaz menim, da se ga ne splača popravljati. Danes so mnogi stroji narejeni za garancijsko dobo, potem pa se začnejo težave. Na žalost mnogi. 150 evrov je že pol stroja novega, če ne bosta pretiravali. Mi imamo sicer sedaj Hoover, ima nastavljive obrate, program kratkih pranj, hitri 60 stopinj. Najbolj mi je všeč, da lahko dodatno vklopim gumb za bolj umazano perilo ali dvojno izplakovanje. Malenkosti, ki prav pridejo. Drugače pa uporabljam prašek Dash actilift in gredo madeži lepo ven. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. dec 2017 9:50

Če bi poslušala uradnega serviserja 4 leta nazaj, bi imela že nov (no, zdaj tudi že star) pralni stroj, tako pa smo poklicali še vaškega serviserja, je pogledal vse skupaj, povedal, kaj moramo nabaviti in smo prišli poceni skozi. In v redu pere, ne glede na to, katere znamke praškov uporabljam, nobenega ne preferiram in tudi ne obtožujem, če se kaka zadeva ne opere dobro. 

 

Loni Makaroni

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

15. dec 2017 17:53

Jaz imam pralni stroj Beko že tri leta..zaenkrat vse štima.. perem res samo za vikend, k je cenejša elektrika, pa tudi zato, ker sem takrat več doma :) jst sm z Beko zadovoljna..pa imam Beko tudi pečico in hladilnik..se pa strinjam glede garancijske dobe.. splača se dat na popravilo, dokler je v garanciji..potem pa.. dans stvari niso več delane tko k včasih, za 20 let, ampak je tendenca taknšna, da je treba čim prej novo kupit..

 

Vitavitameae

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

3. jan 2018 11:30

Predlagam vam,da kupite nov stroj.Imate garancijo in imate vsaj v garancijskem času mir,k ne gre na vaše stroške.

Na katero znamko pa ciljate,in za kok denarja max?

Miele

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. jan 2018 13:30

Jaz sem ravno na začetku leta kupila pralni stroj, ker mi je tik pred božičem 17 let stari crknil, rezervnih delov pa za to serijo že zdajvnaj več ne delajo. Sem dolgo kolebala med Bosch, Miele in Samsung, na koncu pa sem kupila Samsungovega, ko ima na bobnu še dodatna vratca za pozabljeno perilo. Zelo zadovoljna. Drugače perem jaz tudi bolj ali manj za vikend, ker smo med tednom v službi, pa perilo se tudi za konec tedna nabere.

yulchi

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

29. jan 2018 7:59

In kako se ta zadeva obnese,da lahko vratca odpreš?Takrat,ziher zaradi varnosti stroj počaka,k odprete mala vratca.

In kako ste nasploh zadovoljna z strojem oz znamko Samsung?Na koncu,mislim k konča,da vam neki časa eno melodijo zaigra :)

Miele

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti