Vprašanje o kislem testu

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

12. dec 2017 9:47

Mi uporabljamo tudi 'suhi nastavek'. Od vzhajanega testa vzamemo nekaj na stran in ga posušilmo, naslednjič pa to posušeno testo zdrobimo, namočimo in počakamo, da se je aktivira. Potem se to vsakič ponavlja. Če je bilo prvič uporabljeno navadno kvašeno testo, potem naslenji kruhi s tem nastavkom niso 'kisli', ampak 'vlečejo bolj na sladko'

trac

baterija  

član od: 12.1.2017

sporočila: 65

12. dec 2017 10:03

Sem 'zamešala' droži kar iz navadne moke in zdaj se počasi že vidi dogajanje v kozarcu. Še nekaj dni in grem lahko v akcijo, medtem pa se bom še kaj poučila iz vaših predlogov in nasvetov.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. dec 2017 12:24

trac je napisal/a:

Mi uporabljamo tudi 'suhi nastavek'. Od vzhajanega testa vzamemo nekaj na stran in ga posušilmo, naslednjič pa to posušeno testo zdrobimo, namočimo in počakamo, da se je aktivira. Potem se to vsakič ponavlja. Če je bilo prvič uporabljeno navadno kvašeno testo, potem naslenji kruhi s tem nastavkom niso 'kisli', ampak 'vlečejo bolj na sladko'

trac

Tudi, če zamesiš kruh delno s kislim mlekom ali kefirjem ali jogurtom?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti