Ydrokalk - prečiščevalec vode?

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 16. jun 2004 15:29 | ogledi: 2.135 | odgovori: 1

Danes je prišel k nam domov gospod, ki je prodajal prečiščevalce vode, pa me zanima, če ima kdo od vas kakšne izkušnje s tem. Ugotovil je da imamo že kar precej onesnaženo in pitju škodljivo vodo (živimo v okolici Ljubljane). Kaj menite vi, je to spet ena od trgovskih muh ali resnično pomaga pri kakovosti vode? Cena le teh prečiščevalcev ni mala malica - čez 100.000 sit za celo hišo. Meni/nam se vseeno to zdi kar precej drago, če sploh ne veš koliko časa bo to delovalo in kako bo kasneje z rezervnimi deli...

Hvala za svetovanje in lep pozdrav,

Maja

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

17. jun 2004 10:14

Majamarko Če je cena res taka, potem je rešitev za celo hišo izredno (pre)poceni. Menim da sistem rešuje problem trdnih delcev in nič več.Ko čistite vodo je dobro vedeti kaj čistiti, zato je potrebna ocena in nato namestitev filtrov npr. za težke kovine, pesticide, klor, bakterije....Će vodo popolnoma sfiltriramo dobimo destilirano, ki pa je še najmanj primerna - reverzibilna osmoza - in moramo organizmu dodajati kvalitetne hranilne snovi....Vsak filter ima določeno dobo, ki se izraža v pretoku in stopnji onesnaženosti vode, nato pa je potrebna zamenjava. Vsekakor je ministrstvo za zdravje z dvigom standardov povzročilo, da potrebujemo take sisteme, skratka stroške vzdrževanja čistosti je država prevalila na davkoplačevalce. Sama filtracija pa ni dovolj, kajti taka voda še vedno nima optimalne sposobnosti opravljati fiziološke procese v celici..Če želite, mi lahko pošljete zasebno sporočilo ako vas še kaj zanima. Bojan Kokot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti