Frijoles

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

tema odprta - 10. nov 2017 12:26 | ogledi: 5.444 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Dolgo ze iscem recept za frijoles (postopek, zacimbe, dodatki), taki kot je v MB v mehiski restavraciji Takos. Sicer sem malo pogooglala, pa google pravi da je to bolj kot ne juha s fizolom oz. fizolova omaka. V Takosu je to bilo podobno taki pasti. Jaz v Mehiki se nisem bila, jejo pa v Braziliji fizol vedno na omako, tak da bi lahko tudi blo. Se kdo malo bolj spozna kak je s tem?

 

Hvala in LP

pinguwin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. nov 2017 16:15

pinguwin je napisal/a:

Pozdravljeni!

Dolgo ze iscem recept za frijoles (postopek, zacimbe, dodatki), taki kot je v MB v mehiski restavraciji Takos. Sicer sem malo pogooglala, pa google pravi da je to bolj kot ne juha s fizolom oz. fizolova omaka. V Takosu je to bilo podobno taki pasti. Jaz v Mehiki se nisem bila, jejo pa v Braziliji fizol vedno na omako, tak da bi lahko tudi blo. Se kdo malo bolj spozna kak je s tem?

 

Hvala in LP

pinguwin

 To je zmečkan črn fižol (frijoles sicer pomeni le fižol). Najprej se skuha ali kupiš že kuhanega, potem pa ga zmečkaš in malo pražiš na masti, dodaš česen, origano in predvsem kumin (ne kumino, razlika je v okusi in vonju). To doma veliiko pripravljamo, ker smonori na tako pripravljen fižol.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti