novoletno pecivo 2017

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

2. nov 2017 21:21

Trixi je napisal/a:

Smarty, oh, kake pregrešne dobrote. Masla pa upam, da za praznike ne bo zmanjkalo. Govori se o tem...

Sicer pa opažam, da navadne sladke smetane nima v prodaji ne več Lidl in Eurospin.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 2. nov 2017 18:42

 Trixi, navadne sladke smetane - misliš za stepanjem, a ne? To jst kupim v tušu tuševo ...sicer 250 ml pride 1, 25 eur al koliko že.. ali malo manj..bom jutr šla, vse poročam..banda trgovska, prav jezna sem.. še mal pa bo tko k 30 let nazaj, k smo v Avstrijo hodil po stvari..

Vitavitameae

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. nov 2017 23:00

Jaz si pa delam zalogo, kocke maska dajem v skrinjo, bo decembra manj stresno.

 

Pozdravček!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. nov 2017 2:02

Čisto iz radovednosti: koliko kil piškotov pa nameravate speči, da je prav maslo postalo finančni problem?

Sonja

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. nov 2017 6:46

Limnol pri cca 15 kg masla (letos poleg za darilca za vse moje pečem še za darilca v gymu in za brata, ki ima s.p. in bo dajal take male paketke za poslovna darilca, tako da bo kar zaloga), kolikor po izračunih trenutno kaže, da bo šlo, pač vseeno pogledam na ceno. In tole, kar se trenutno dogaja s cenami masla je kar nekaj, po mojem mnenju tudi umetno napihnjeno. Sicer ga imam nekaj še v zamrzovalniku, samo glavnino bo pa kar treba nabavit. Danes gre moj v diskont od LM pogledat kakšne so kaj variante.

 

Ninja24

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

3. nov 2017 8:35

Me veseli, da je tema že odprta, saj že premišljujem kaj bom pekla. Sicer pa kar pobiram ideje, ki jih objavljate-že čakam objave. Kar se pa masla tiče pa ne pozabite, da je pred prazniki tudi kakšna akcija po trgovinah. Je pa fajn, če ga imamo kaj na zalogi. Res je čudna ta situacija, ki je nastala z maslom. Uspešno peko vsem

branka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. nov 2017 9:41

Brez skrbi: tako kot pred velikonočnimi prazniki dajo vse štacune v akcijo šunke in pršut, tako bodo ob pravem času v akciji tudi maslo, jajca in sladkor. (sem potrebovala nekaj časa, da sem poštekala ta paradoks - ker vsaka trgovina skalkulira, po kakšni ceni se ji še splača dat v akcijo nek item, po katerem povpraševanje ravno v določenem obdobju zelo naraste).

lp, proxima

p.s. ko bom velika, bom razumela ekonomijo...

 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. nov 2017 10:39

Ninja24 je napisal/a:

Limnol pri cca 15 kg masla (letos poleg za darilca za vse moje pečem še za darilca v gymu in za brata, ki ima s.p. in bo dajal take male paketke za poslovna darilca, tako da bo kar zaloga), kolikor po izračunih trenutno kaže, da bo šlo, pač vseeno pogledam na ceno. In tole, kar se trenutno dogaja s cenami masla je kar nekaj, po mojem mnenju tudi umetno napihnjeno. Sicer ga imam nekaj še v zamrzovalniku, samo glavnino bo pa kar treba nabavit. Danes gre moj v diskont od LM pogledat kakšne so kaj variante.

 

Ninja24

 O maeička, saj to je pa že masovna proizvodnja. Mi smo ješča družina, pa keksov za več kot za kilo masla nikoli ne spravimo po grlu. Bom morala prilagoditi mojo percepcijo sladkosnedosti. 

Sonja

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

3. nov 2017 11:22

 

Bravo Sonja !!!!!   Pozabila si pa nasipati, da si morajo drage dame najprej poiskati kmeta, ki prodaja kvalitetno mleko in si kupiti posnemalnik mleka, da bodo posnele sladko smetano, ki jo bo še potrebno stepsti, da bo nastalo maslo. Kaj ni to malo preveč dela za 2 EUR/25 dag masla.

Na koncu pa še retorično vrašanje, kaj je res potrebno za novo leto speči pecivo iz 2,50 kg masla ??? 

 Daj Sonja, če se ti da izračunaj koliko mleka je potrebno za 10 dag masla, ob upoštevanju, da ima mleko okoli 4,5% maščobe. Meni se ne da , ker masla ne potrebujem. 

Upam, da spet ne bom naredila vojne na kulinariki. 

Pa lep dan 

dočka
Sem kar sama zračunala . za 10 dkg masla potrebujemo cca 22 l mleka.
 

Sporočilo je spremenil(a) dočka dne 3. nov 2017 11:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti