novoletno pecivo 2017

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

10. nov 2017 9:58

Hedonist, pisalo je v medijih. Koliko pa bo to res ob praznikih držalo bomo pa videli. Zaenkrat se povsod dobi, cena pa se tudi dviga. 

Jaz sem opazila, da Lidl in Eurospin ne prodajata več sladke smetane v lončku. Bili sta cenovno zelo ugodni ( pol cenejši) pa odlične kvalitete za stepanje. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. nov 2017 14:29

Saj so že bili časi, ko ni bilo putra, pa so se za praznike vseeno šibile mize. 

Sonja

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

10. nov 2017 14:46

Trixi,jaz pa nisem nikjer opazila,da se cena masla dviga.Celo znižano je od MU,1.99 € .Tudi drugje so podobne cene,kot so bile.Sicer pa vsako stvar dvigujejo pred prazniki,recimo tud orehi znajo imeti hude cene.

Drugače pa se strinjam,da si vsak naredi,kot mu paše.Včasih pač ni bilo ne možnosti,ne časa,da bi delail kaj prej. Kar ima kdo rad,si ustvari.Mi imamo radi lučke,tako,da pri nas bodo gotovo veliko pred Božičem.Saj sam praznik naknadno  da le še dodaten čar.

Pa še veliko lepše mi je ko pečem. 

ultranova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. nov 2017 16:25

eta je napisal/a:

mamamia:  Počakajte, da Američani kupijo še Pro plus

Pro plus je od ustanovitve ameriški...žal...

eta

 Ja vem, ampak zdaj ga kupuje nek ameriški sklad, general Petreu hudo lobira za dovoljenja.  Tako da bo čisto ameriški, v začetku pa so bili delni lastniki Slovenci

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2017 11:57

proxima je napisal/a:
Vitavitameae je napisal/a:
 
 

se podpišem pod tole...pa sej jst skos nekaj pacam in sprobavam..celo leto :) meni se to zdi lepo darilo..za tiste k imajo radi in smejo jesti sladko :) tistim, ki imajo pa rajši eno bomboniero zavito, bom pa tisto dala..no problem :)

 

Vitavitameae

Sporočilo je spremenil(a) Vitavitameae dne 9. nov 2017 13:35

Lepo zavita bonboniera ima to prednost, da lahko več let kroži...

 

lp, proxima

 

Aaaaa, šele zdaj sem ugotovila, zakaj so vsi bonboni v bonbonierah, ki jih dobim, lisasti in izsušeni ...

lp

P.s. Sicer pa jaz danes pečem in kuham za Martinovo. A sem že prepozna?

cervus

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

11. nov 2017 13:26

Že. Včeraj so ramplali/bobnali...

V.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. nov 2017 14:02

Elaphus, danes je svet Martin, k iz mošta dela vin. Sračkali ga bodo pa itak še cel teden, danes sem mesarja vprašala, če bodo kaj nazdravljali, je rekel da se danes čaj ne pije. Sama pa sem dodala, da je danes čaj celo prepovedan, le da "ga" je treba piti po pameti. Nenazadnje smo vinorodna dežela, imamo novo vinsko kraljico. Le na ministra, ki opozarja, ne pozabimo!

 

naor

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

16. nov 2017 14:56

A to je božični seznam? :)

 

Vitavitameae

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

16. nov 2017 15:18

Po svoje... medenjaki, biscottini cocco in bižično-novoletni piškoti bodo romali v paketke božička za prijatelje in sorodnike. 

Metrsko pecivo in čokoladno-mascarponeje kocke pa konec meseca dobi moj, za rd. 

bionda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti