Med s sezamom

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

tema odprta - 16. jun 2004 8:23 | ogledi: 2.907 | odgovori: 3

Prijateljica je bila v Iranu in je od tam primesla "pecivo", ki po okusu spominja na med s sezamom. Je v obliki štručke, ki se nareže na tanjše rezine in se grclja ob kavi ali čaju.

Super doba zadeva in tudi zelo zdrava.

Mogoče kdo ve o čem govorim oz. kako bi se to dalo narediti doma?

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

16. jun 2004 9:53

juhu! jaz nekaj podobnega kupujem v obliki tablic. pride zelo trdo, ampak je zeloooo okusno. obožujem tako sezam kot med in se seveda priporočam za recept, domače je sigurno še boljše lp

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jun 2004 14:27

Jaz imam en mušter; 10 dag sezama prepražiš v nenamaščeni ponvi, ves čas mešaš. Zadevo ohladiš. V kozici raztopiš 5 dag margarine, dodaš eno skodelico medu in mešaš, dokler vse skupaj ne karamelizira. Nato vmešaš sezam. Mešanico preliješ v nizek aluminijast pladenj. Ohlajeno razrežeš na poljubne koščke. Kolegica vse skupaj kar razlomi. Sama teg nisem še nikoli delala. Loni

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

16. jun 2004 14:41

Loni , jaz pa najprej karameliziram 10 dak sladkorja in nato dodam margarino ali maslo -vse ostalo isto. Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti