Torta-prosim za nasvet

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

tema odprta - 6. okt 2017 14:38 | ogledi: 4.734 | odgovori: 8

Prosim za pomoč-nameravala sem naredit švicarsko masleno kremo za pod tičino z belo čokolado in sem čokolado pozabila dat notri. Torto sem že obmazala in sedaj imam občutek, da se mi ne bo strdila, ker je že nekaj ur v hladilniku. Ali dam tičino čez, ali raje ne? Se bojim, da bi se mi stopila. Hvala.

branka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

6. okt 2017 15:25

Jao, pojma nimam, kaj bo nastalo. Jaz običajno naredim le masleno kremo in ni problema.

 

rrr

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. okt 2017 16:04

Vzemi malo ticina mase, jo razvleči in daj na torto. Potem čez kako uro poglej, kaj se je zgodilo. Jaz delam tako, kot rrr, škoda veliko dela s švicarsko, ker maslene mase, no, vsaj jaz, namažem super na tanko, tako da se je skoraj ne opazi. Vse ostale torte, kar sem jih videla, so imele dosti več maslene kreme, kot moja. Navadno dam 3 tanke sloje.

Tudi če je masa mehka, ticina masa ne bo zlezla dol (iz fizike: surface tension ). Ravnokar sem delala klobuk za na torto, je bil iz plastičnega tulca (Za vodovodne pipe skupaj lepit), tulec sem pošpricala s Pam oljem in ga nato oblekla v ticina maso. Vse je lepo obstalo. :) Aja, iz klobuka je pa zajček kukal. (ni zajčka med smeški ) . 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 6. okt 2017 21:42

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

6. okt 2017 16:33

Saj tudi jaz, pa sem rekla naj probam malo "boljšo" podlago in sem ga polomila. Je taka struktura, da se sploh ne strjuje kot navadna maslena krema, ker je brez čokolade po moje. Sicer bom pa kar iz tega izhajala-sem itak hotela belo tičino uporabit. Hvala za pomoč-Vanja tale zajček pa mora bit super

branka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

6. okt 2017 16:36

Ravnokar mi švicarska krema počiva v hladilniku. Si dala maslo v beljake? Po moje, da bo maslo naredilo svoje in se bo strdilo. Poskušaj.

Pozdavček!

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

6. okt 2017 19:39

Dragička, po katerem receptu si jo delala? Jaz sem po enem r. tu iz kulinarike samo, da sem pač čokolado pozabila not dat in je vejetno zato napačno, ker čokolada verjetno da to elastičnost.

 

 

branka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

6. okt 2017 21:03

Dragička po tem r. sem delala samo čokolado pozabila dat-obmazala torto in seveda zato se mi ne strdne. Bom okrasila in upam, da mi vse skup ne pade dol. Hvala za vse nasvete.

 

 

branka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. okt 2017 21:41

Zdaj mi je šele potegnilo: tale švizarska krema se v hladilniku ne strdi, kot se strdi maslena krema. Seveda bo ostalo mehko!! 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti