palačinke brez glutena

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

tema odprta - 4. okt 2017 16:48 | ogledi: 1.691 | odgovori: 2

Že kar nekajkrat sem se naredila palačinke brez glutena in kokošjih jajc. Namesto pšenične moke sem kombinirala ajdovo in koruzno, pa dodala še nekaj sončničnih semen. namesto navadnega mleka sem uporabila kozje mleko, pa moram biti pazljiva, da mi ne razpadejo.

Zanima me ali je dobro, če se pusti masa za palačinke čez noč, da se naberejo mikrobi, da postane kaj bolj elastična? Ali imate kakšen drugačen recept za takšne palačinke, da bi ostalo kompaktne?

Hvala vsem za odgovore.

Vanesa84

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

8. okt 2017 9:55

Zvečer sem pustila samo ajdovo in koruzno moko raztegnjeno na protvanu na vrhu hladilnika. Naslednji dan sem maso še enrkat zgentila skupaj in ugotovila, da ni primerna za štruklje, takoj razpade. Je bila pa odlična za palačinke, dodala sem samo nekaj kozjega mleka in je občutno bolj elastična kakor če bi jo takoj pripravila. Tako da priporočam, da se maso za palačinke brez glutena vedno pusti nekaj ur mirovati preden se jo uporabi. 

Vanesa84

Maya90  

član od: 17.10.2017

sporočila: 6

18. okt 2017 8:57

Zanimivo. Sama se šele uvajam v "brezglutensko kuhinjo", me pa tole zelo zanima :) Hvala za objavo.

Maya90

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti