Telefon v snegu

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

tema odprta - 30. sep 2017 5:44 | ogledi: 3.274 | odgovori: 36

Pozdravljeni. 

 

Včeraj mi je telefon zletel v gorski sneg :) 

 

Po parih minutah sem ga sicer vzel ven iz snega vendar žal prepozno. Telefon je lg zero in celotno noč je bil dan v vakumsko posodo z rižom, da bi slednji potegnil ven odvečno vlago. 

Telefon je danes malenkost boljši vendar se recimo ekran vklopi za 2-3 sekunde in takoj izklopi. 

Se mi izplača še sušiti ali boljše da vržem puške v koruzu pa neko drugo kišto grem vzeti ? 

 

Hvala vam, srečno 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. sep 2017 6:54

Ja, se ti. Moj sin ga je celo opral, pa se je sčasoma posušil, samo res ne od danes na jutri. Dolgo je že od takrat, ampak mislim, da je kar dolgo trajalo to sušenje. Edino to ne vem, če so mogoče današnji telefoni bolj občutljivi. Poskusi.

 

naor

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

30. sep 2017 7:03

Hvala za mnenje :) 
Pa ja ti telefoni dan danes so manj trpežni :D 
Imel sem ga včeraj na peči - zmernja temperatura, pa potem čez celotno noč v vakumski posodi in riž in še kar eno in isto dela, telefon zasveti za 2-3 sekunde in potem ugasne, to je to :) Chja 

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. sep 2017 8:04

Kadar meni telefon zasveti in ugasne, je to znak near-terminally dead battery.

Mimogrede, namesto riža pojdi raje kupit vrečko kristalnega mačjega peska (to je namreč silikagel), ga pogrej v pečici, ohladi in uporabi namesto riža. (samo pazi, da telefon ne pride v neposreden stik z njim - ohlajen pesek daj v tupperware, prekrij z nekajkrat prepognjeno krpo in položi gor telefon).

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

30. sep 2017 11:35

Če je telefon prižgan ko se zmoči, potem se uniči zaradi kratkih stikov, ki nastanejo, ker voda prevaja el. tok mnogo bolje kot zrak. Kratek stik uniči elektronske komponente in če ti telefon ne dela sedaj, ne bo nobeno sušenje pomagalo. Ta zadeva z rižem je samo eden od "life hacks" iz interneta, ki jim ni ravno za verjet. Silikagel bi zadevo posušil, ker je to dejansko snov, ki iz zraka nase veže vodo, riž pa res ne. No, kakorkoli, žal mislim da telefonu ni več pomoči.

the tina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. sep 2017 14:27

Par minut v snegu ga ne bi smelo uničiti, razen, če je bila plundra. Svojega sem  prala na 40 °C  in je preživel.  Bil pa je  še eden od starih  "nepametnih" telefonov.  Preveri še kontakte med baterijo in aparatom, oz. jih narahlo  zdrgni, če gre morda za slab stik.  Riž v pomoč pri sušenju preizkušeno ne deluje. Fen iz polmetrske razdalje je boljši. 

Cila

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

1. okt 2017 4:43

Hvala vsem za predloge, sploh pa @the tina, od tebe sem se pa res nekaj naučil novega, hvala 
Vsi pa samo riž-riž-riž naprej tišijo, sedaj pa še ta riž v katerem sem "sušil" telefo ne morem za kosilo uporabit, j... papriko :) hehe 
Telefon po dveh dnevih še vedno na istem nivoju, chja, sem že aktiviral starega LG-ja in moram rečit, da po enem dnevu uporabe mi je prov fajn v smislu, da visim 50% manj na telefonu :) hehe, tudi to je za nekaj dobrega kajne :)

Hvala še enkrat, srečno :D 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. okt 2017 13:18

1 dan riža ni dovolj, je treba malo več potrpežljivosti. In če si ga potem mokrega še spekel, si boš pač kupil novega. Potrpežljivost je božja mast! 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. okt 2017 21:19

No, meni je riž deloval. Je v Grčiji padel telefon v edino lužo daleč naokoli (kako mu je to uspelo, res ne vem), sem šla čez cesto po kilo riža, telefon floknila noter v vrečko in bila dva dni nedosegljiva za vse. Potem sem telefonček vzela ven, ga spihala, obrisala in dela še danes. Je pa res, da je en brezzvezen kitajski al korejski al culukafrski Oukitel.Ga ne dam za nič na svetu .

lp

cervus

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

3. okt 2017 4:29

Pri meni se še kr namaka v rižu in kar tako bo ostalo še naprej :) 
Imam pa star telefonski LG- no ta je šele dal dogodivščin skozi, od vode-piva itd. in še dan danes dela kot urica, brez kakršnih koli težav. Kar pa je najbolj pomembno pa je to, da je telefon manjši ( prijazen žepu) in nič kaj veliko fb aktivnosti ( prijazen za moje oči), če vam po pravici povem, mi je vsseno, če on ostane kar v rižu še naprej :) Edino riža mi je žal k ga ne morem več uporabiti za kosilo :) 
Hvala vsem še enkrat za predloge, srečno 

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. okt 2017 13:47

No, moj se je okopal dvakrat, enkrat ga je na strehi avtomobila dobila nevihta (sem ga gor pozabila), drugič mi je padel v Tominčev slap. Obakrat sem ga samo odprla in odstranila baterijo, brez riža in ostalih dodatkov. Je normalno delal dalje. 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti