Katero pečico kupiti

kimči61  

član od: 8.12.2014

sporočila: 10

tema odprta - 25. sep 2017 11:53 | ogledi: 15.542 | odgovori: 88

Kupujem novo pečico in zaradi ogromne ponudbe ne vem kaj izbrati. Ker imam darilni bon precejnšnje vrednosti, jo imam namen kupiti tukaj https://www.pricaraj.si/moj-dom/bela-tehnika/pecice

 

Budget je do 500€, znamka ni važna, gre se mi, da bi za svoj denar dobila čim več. Novih tehnologij ne poznam prav veliko. Največ je čisto običajnega pečenja - krompir, zelenjava, meso, občasno pa še kakšna sladica.

Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem!

kimči61

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

25. sep 2017 15:34

Imam novo tri mesece staro Beko vgradno pečico.Z njo sem veliko bolj zadovoljna kot sem bila z prejšnjo gorenjevo.Ima osnovne funkcije pečenja(zgornje+spodnje,spodnje,zgornje +spodnje z ventilatorjem,full grill, grill z ventilatorjem) Gorenjeva bo letos stara 4 leta a je precej slabša od te nove Beko in še bolj slaba od najine prve,ki mi je zvesto služila 15 let.Pred 4 leti ko sva kupovala novo so rekli,da so pri bekotovih slabše pečice,a od kar uporabljam novo pečico se mi zdi da to ne drži. Kuhalna plošča je tudi super.Sva zaradi selitve menjala vse in sem z tem dvomim zelo zadovoljna 

chappy

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

25. sep 2017 16:19

Jaz imam Elektroluxovo parno pečico in sem zelo zadovoljna. S paro sicer manj pečem-recimo zamrznjene že pripravljene rogljičke...so enkratno pripravljeni. Pa krompir  tudi.Klasično pečenje je normalno, hitro se segreje, ne oddaja toplote kar je fajn poleti. Sem kar zadovoljna z njo.

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. sep 2017 16:33

kimči61 je napisal/a:

Kupujem novo pečico in zaradi ogromne ponudbe ne vem kaj izbrati. Ker imam darilni bon precejnšnje vrednosti, jo imam namen kupiti tukaj https://www.pricaraj.si/moj-dom/bela-tehnika/pecice

 

Budget je do 500€, znamka ni važna, gre se mi, da bi za svoj denar dobila čim več. Novih tehnologij ne poznam prav veliko. Največ je čisto običajnega pečenja - krompir, zelenjava, meso, občasno pa še kakšna sladica.

Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem!

kimči61

 Vzami si čas in obišči dve ali tri trgovine in se pozanimaj, kaj ti svetujejo glede na tvoje potrebe in možnosti. Primerjaj ponudbe in izberi. Povprašaj po primerjalnih prednosti, kaj je pri kateri boljše in kaj slabše, dva krat prspi in se potem odloči.

Jaz sem z Gorenjevo v štefilnku s SK ploščo zelo zadovoljna. Ima vse, kar potrebujem, od nastavitve različnihs topenj pečenja zgorja ns podaj, grill funkcijo, vroč zrak.

Naslednja pa bo verjetno parna ali kombinirana ali obe, odvisno od financministra,

mamamia

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

25. sep 2017 23:01

Tudi jaz sem julija letos menjala pečico.

V trgovinah se težko odločiš, katero bi vzel, ker imajo le malo modelov razstavljenih, sploh pa težko primerjaš.

Glede na to, da sem že imela Gorenje, sem se ponovno odločila za to znamko, saj najhitreje osvojiš delovanje..

Po temeljiti raziskavi kaj želim, sem se odločila za pečico s funkcijo pirolize: BOP637E20XG

http://www.gorenje.si/izdelki/veliki-gospodinjski-a

Je pa bila na Mimovrste najcenejša - 460 €.

Po 2 mesečni, kar pogosti uporabi sem zelo zadovoljna.

Dobro izbiro ti želim 

Simona

kimči61  

član od: 8.12.2014

sporočila: 10

26. sep 2017 8:19

Doban je napisal/a:

Tudi jaz sem julija letos menjala pečico.

V trgovinah se težko odločiš, katero bi vzel, ker imajo le malo modelov razstavljenih, sploh pa težko primerjaš.

Glede na to, da sem že imela Gorenje, sem se ponovno odločila za to znamko, saj najhitreje osvojiš delovanje..

Po temeljiti raziskavi kaj želim, sem se odločila za pečico s funkcijo pirolize: BOP637E20XG

http://www.gorenje.si/izdelki/veliki-gospodinjski-a

Je pa bila na Mimovrste najcenejša - 460 €.

Po 2 mesečni, kar pogosti uporabi sem zelo zadovoljna.

Dobro izbiro ti želim 

Simona

Hvala za odgovore, če prav razumem gre za to pečico BOP637E20XG Gorenje? Tu je še malce cenejša, kot na mimovrste.

Za beko izdelke velikokrat slišim pozitivne odzive, od njih pa si lastim samo pralni stroj, nad katerim nimam pripomb.

Je piroliza pri pečici res potrebna, oz. deluje tako, da ni potrebno uporabljati grobih čistil?

kimči61

kimči61  

član od: 8.12.2014

sporočila: 10

26. sep 2017 9:45

Doban je napisal/a:

Tudi jaz sem julija letos menjala pečico.

V trgovinah se težko odločiš, katero bi vzel, ker imajo le malo modelov razstavljenih, sploh pa težko primerjaš.

Glede na to, da sem že imela Gorenje, sem se ponovno odločila za to znamko, saj najhitreje osvojiš delovanje..

Po temeljiti raziskavi kaj želim, sem se odločila za pečico s funkcijo pirolize: BOP637E20XG

http://www.gorenje.si/izdelki/veliki-gospodinjski-a

Je pa bila na Mimovrste najcenejša - 460 €.

Po 2 mesečni, kar pogosti uporabi sem zelo zadovoljna.

Dobro izbiro ti želim 

Simona

Hvala za odgovore, če prav razumem gre za to pečico BOP637E20XG Gorenje? Tu je še malce cenejša, kot na mimovrste.

Za beko izdelke velikokrat slišim pozitivne odzive, od njih pa si lastim samo pralni stroj, nad katerim nimam pripomb.

Je piroliza pri pečici res potrebna, oz. deluje tako, da ni potrebno uporabljati grobih čistil?

kimči61

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

26. sep 2017 12:12

Imam Gorenjevo ORA ITO pečico, ki jo uporabljam cca 5 x na teden, ob raznih praznikih pa še večkrat, že  6 let. Sem zelo zadovoljna z njo, čeprav je bila draga.

Ker sem do nekaj let nazaj kupovala samo Gorenjevo belo tehniko, sem bila zelo razočarana, ker so se mi v glavnem vsi aparati začeli kvariti po 5-letnem garancijskem roku, le pečica ne. Torej moja odločitev je bila, da Gorenjeva ostane samo pečica. Vsi ostali aparati so že zamenjani z drugimi firmami, pač ne pobiram denarja po cesti, da bi bila zvesta slovenski industriji tako kot prej. Na žalost.

malaga

kimči61  

član od: 8.12.2014

sporočila: 10

26. sep 2017 14:36

Doban je napisal/a:

Tudi jaz sem julija letos menjala pečico.

V trgovinah se težko odločiš, katero bi vzel, ker imajo le malo modelov razstavljenih, sploh pa težko primerjaš.

Glede na to, da sem že imela Gorenje, sem se ponovno odločila za to znamko, saj najhitreje osvojiš delovanje..

Po temeljiti raziskavi kaj želim, sem se odločila za pečico s funkcijo pirolize: BOP637E20XG

http://www.gorenje.si/izdelki/veliki-gospodinjski-a

Je pa bila na Mimovrste najcenejša - 460 €.

Po 2 mesečni, kar pogosti uporabi sem zelo zadovoljna.

Dobro izbiro ti želim 

Simona

Hvala za odgovore, če prav razumem gre za to pečico BOP637E20XG Gorenje? Tu je še malce cenejša, kot na mimovrste.

Za beko izdelke velikokrat slišim pozitivne odzive, od njih pa si lastim samo pralni stroj, nad katerim nimam pripomb.

Je piroliza pri pečici res potrebna, oz. deluje tako, da ni potrebno uporabljati grobih čistil?

kimči61

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

26. sep 2017 17:11

Tudi pri nas ne bo več Gorenjevega aparata v hiši. Imam tretji Gorenjev pralni stroj in ta tretji je najslabši (v prvem letu dvakrat serviser v hiši). Tudi indukcijska plošča stara 2 leti je slabša kot prejšnja, ki smo jo razbili. Skratka vsak stroj, ki smo ga zamenjali je slabši kot predhodnik. Na Gorenjevem servisu pa pravijo, da bo 5 let že zdržalo dokler je še garancija. Edino s čimers sem zadovoljna je Gorenjeva pečila, ki po 8 letih še vedno dobro funkcionira. Ko pa jo bo potrebno zamenjati, pa po vsej verjetnosti ne bo več Gorenjeva.

 

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

26. sep 2017 17:26

   No, mi imamo kar se tiče Gorenjevih aparatov kar srečo:

         pečica in plošča-12 let,    pečica enkrat v popravilu

         pralni stroj   -   11 let,    pa se mi do sedaj še ni nikoli pokvaril-je pa , kakor rečemo po

          domače-trotl ziher, nobene avtomatike, je pa res, da ne uporabljam nikoli 1.000 obratov, ko smo ga kupili, mi je serviser svetoval, da zaradi preveč obratov radi crkujejo in tudi, če se pere v pralnem stroju premalo perila                                                 

         hladilnik je bil 13 let,      sedanji je star 3 leta-visok s skrinjo-predali

         sušilni stroj-10 let,         nikoli v popravilu

         imamo pa pomivalni stroj-Elektrolux, ki je tudi star 10 let, pa mi kar naprej crkuje, tako, da ga imam ze dve leti v okvari, nočem ga več dati v popravilo, bom, če bom, rajši kupila novega. Moram reči, da smo , pečico in ploščo, ter pralni stroj, zamenjali drugič, hladilnik pa tretjič.

 

Se bom pa kar , da se mi res ne bo ze jutri kaj pokvarilo.

Če bom, ko bom morala kaj kupiti, se bom verejtno drzala kar Gorenja.

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

 

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 26. sep 2017 17:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti