Katero pečico kupiti

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

17. nov 2019 10:08

malipisker je napisal/a:

Nakup pečice je simpl.
Pomembna je prostornina, širina, globina notranjost, da ti bodo vsi tebi ljubi pekači šli noter. 

Ventilacija je must have. Zgolj zaradi različnih tehnik pečenja. 

Če ne maraš čohanja pečice (kdo sploh mara to ???)potem ti svetujem pirolizo. Če si vešča uporabe sonde potem imaš na voljo modele ventilacija, piroliza in osnovno od elektronike, torej timer in sonda za meso (drugače se dobijo  tudi analogne sonde ki se simply zapiknejo v štiklc mesa) Vse kar je več elektronike je glede na vsakodnevno uporabo sama preserancija...iz lastnih izkušenj ko smo cca 7 let nazaj naivno in z "očmi" kupl oh in sploh vgradno pečico od žal ne več našega Gorenja. Zadevca je celotno touch, na ekranu bi lahko gledal naslednjo epizodo masterchefa, z vsemi funkcijami zaklepanja, zagona, pihanja...da ne omenjam nastavitev gretja...možnosti je več kot pri kamasutri.   A kaj ko je ta vrag imel že 3x menjan modul...češ senzorji ne marajo temperature (seveda verjamem to...ampak zakaj jih potem vgrajujete v aparat ki dela s temperaturo??). Trenutno (trkam po lesu) je mir...so pa se že dogajali čudeži kot v Međigorju ko se je gospa sama od sebe prižigala, piskala in ugašala. Je pa res, da kakšne hujše peke ali jedi s povečano stopnjo vlažnosti ne prenese več. 
Rešuje nas star šporhet v garaži, prav tako Gorenje ki še vedno dela tako kot mora...le kakšen botox bi mu prišel prav.

6 pozicij gretja, ventilacija in klasični termostat do 250. To je pa navsezadnje tudi vse kar se od pečice pričakuje. 


Se mi pa drugače dopadejo Boschevi modeli ker se da notranjost dobro razstaviti in posledično dobro očistiti v kolikor ni model s pirolizo. Bili so tudi eni prvih, ki so uvedli funkcijo hitrega ogrevanja. Neka zlata sredina pri kvaliteti in ucinkovitosti z obzirom na ceno.

 

Upam, da vam bo tale vodnik kej v pomoč. Imejte se!

 

 

malipisker

Sporočilo je spremenil(a) malipisker dne 16. nov 2019 14:52

moram moram povedati, da je ta zapis povečal stopnjo vlažnosti pri meni ... okoli srca, da ne bo pomote! kdo si ti?

 

v življenju pa še nisem čistila pečice, le obrisala kakšno smet ... Gorenje je pred sto leti imelo štedilnik s samočistilno pečico, bil je izvoz, a z nekim mehurčkom zunaj, zato je bil moj

 

sijasaja

malipisker  

član od: 6.10.2010

sporočila: 15

17. nov 2019 18:59

sijasaja je napisal/a:
malipisker je napisal/a:

Nakup pečice je simpl.
Pomembna je prostornina, širina, globina notranjost, da ti bodo vsi tebi ljubi pekači šli noter. 

Ventilacija je must have. Zgolj zaradi različnih tehnik pečenja. 

Če ne maraš čohanja pečice (kdo sploh mara to ???)potem ti svetujem pirolizo. Če si vešča uporabe sonde potem imaš na voljo modele ventilacija, piroliza in osnovno od elektronike, torej timer in sonda za meso (drugače se dobijo  tudi analogne sonde ki se simply zapiknejo v štiklc mesa) Vse kar je več elektronike je glede na vsakodnevno uporabo sama preserancija...iz lastnih izkušenj ko smo cca 7 let nazaj naivno in z "očmi" kupl oh in sploh vgradno pečico od žal ne več našega Gorenja. Zadevca je celotno touch, na ekranu bi lahko gledal naslednjo epizodo masterchefa, z vsemi funkcijami zaklepanja, zagona, pihanja...da ne omenjam nastavitev gretja...možnosti je več kot pri kamasutri.   A kaj ko je ta vrag imel že 3x menjan modul...češ senzorji ne marajo temperature (seveda verjamem to...ampak zakaj jih potem vgrajujete v aparat ki dela s temperaturo??). Trenutno (trkam po lesu) je mir...so pa se že dogajali čudeži kot v Međigorju ko se je gospa sama od sebe prižigala, piskala in ugašala. Je pa res, da kakšne hujše peke ali jedi s povečano stopnjo vlažnosti ne prenese več. 
Rešuje nas star šporhet v garaži, prav tako Gorenje ki še vedno dela tako kot mora...le kakšen botox bi mu prišel prav.

6 pozicij gretja, ventilacija in klasični termostat do 250. To je pa navsezadnje tudi vse kar se od pečice pričakuje. 


Se mi pa drugače dopadejo Boschevi modeli ker se da notranjost dobro razstaviti in posledično dobro očistiti v kolikor ni model s pirolizo. Bili so tudi eni prvih, ki so uvedli funkcijo hitrega ogrevanja. Neka zlata sredina pri kvaliteti in ucinkovitosti z obzirom na ceno.

 

Upam, da vam bo tale vodnik kej v pomoč. Imejte se!

 

 

malipisker

Sporočilo je spremenil(a) malipisker dne 16. nov 2019 14:52

moram moram povedati, da je ta zapis povečal stopnjo vlažnosti pri meni ... okoli srca, da ne bo pomote! kdo si ti?

 

v življenju pa še nisem čistila pečice, le obrisala kakšno smet ... Gorenje je pred sto leti imelo štedilnik s samočistilno pečico, bil je izvoz, a z nekim mehurčkom zunaj, zato je bil moj

 

sijasaja

Hahaha...če pišeš...delaš srčno, se pozna. Na ljudeh najbolj.  

Hmm...kaj nisem...bova prej gotova.  Ko bom star bom verjetno spacal skupaj svoj film (tragi-komedijo) z naslovom: Dnevnik moške gospodinje

 

Pozdrav vsem nam ki ne čohamo pečic. Da se razumemo...moja je včasih cel kriminal.

malipisker

Sporočilo je spremenil(a) malipisker dne 17. nov 2019 19:19

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

19. nov 2019 5:40

To je moja že mislim, da tretja pečica v moji gospodinjski karieri - prvi dve sta bili v redu - z zadnjo Boschevo pa se nisva nekako spoprijateljili. Sedaj ji teče osmo leto in je še nisem osvojila in se niti ne trudim več. Ima sicer vse tiste funkcije kot jih opisujete, razen pirolize se pa da hitro očistiti z učinkovitim čistilnim sredstvom. Nekako ne vem, kako bo spekla - bo spodaj zapečeno ali bledo, zgoraj res nikoli ne žge (to je bil moj problem pri prvi), pa tudi spodaj je večkrat precej bledo, kar me pa moti....nekaj časa sem poskušala vse mogoče, klicala serviserja in ugotovitve vseh so bile, da pečica dela normalno (meritve v mejah normale), samo je res, da je vsaka pečica svoj mušter in se jo je treba navaditi. Mislim, da pečico uporabljam veliko več kot povprečna slovenska gospodinja.  Sedaj delam po občutku in upam na novo, ko bo prišel njen čas. Je pa ne bi priporočila za naprej, ker meni osebno, razen njene zunanjosti, ni všeč - pa tudi cena - ni bila nič kaj ugodna - nekaj čez 700 €. Prav tako nisem zadovoljna s steklokeramično kuhalno ploščo, sploh ker je vgradna (prej sem imela samostoječ štedilnik s steklokeramično ploščo in je ta veliko večja) in se težko kuha z malo večjimi ponvami, ne da bi se izključevala največja plošča, ker jo pregreje. Bi pa pohvalila "domino" z 2 plinoma in pomivalni stroj, ki sta ok. Tako da Trixi mislim, da si dobro izbrala, sploh po videnih izdelkih sodeč, ko jo pa nagruntaš bo šlo pa še lažje.

 

tedyka

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

19. nov 2019 9:30

malipisker je napisal/a:
sijasaja je napisal/a:
malipisker je napisal/a:

Nakup pečice je simpl.
Pomembna je prostornina, širina, globina notranjost, da ti bodo vsi tebi ljubi pekači šli noter. 

Ventilacija je must have. Zgolj zaradi različnih tehnik pečenja. 

Če ne maraš čohanja pečice (kdo sploh mara to ???)potem ti svetujem pirolizo. Če si vešča uporabe sonde potem imaš na voljo modele ventilacija, piroliza in osnovno od elektronike, torej timer in sonda za meso (drugače se dobijo  tudi analogne sonde ki se simply zapiknejo v štiklc mesa) Vse kar je več elektronike je glede na vsakodnevno uporabo sama preserancija...iz lastnih izkušenj ko smo cca 7 let nazaj naivno in z "očmi" kupl oh in sploh vgradno pečico od žal ne več našega Gorenja. Zadevca je celotno touch, na ekranu bi lahko gledal naslednjo epizodo masterchefa, z vsemi funkcijami zaklepanja, zagona, pihanja...da ne omenjam nastavitev gretja...možnosti je več kot pri kamasutri.   A kaj ko je ta vrag imel že 3x menjan modul...češ senzorji ne marajo temperature (seveda verjamem to...ampak zakaj jih potem vgrajujete v aparat ki dela s temperaturo??). Trenutno (trkam po lesu) je mir...so pa se že dogajali čudeži kot v Međigorju ko se je gospa sama od sebe prižigala, piskala in ugašala. Je pa res, da kakšne hujše peke ali jedi s povečano stopnjo vlažnosti ne prenese več. 
Rešuje nas star šporhet v garaži, prav tako Gorenje ki še vedno dela tako kot mora...le kakšen botox bi mu prišel prav.

6 pozicij gretja, ventilacija in klasični termostat do 250. To je pa navsezadnje tudi vse kar se od pečice pričakuje. 


Se mi pa drugače dopadejo Boschevi modeli ker se da notranjost dobro razstaviti in posledično dobro očistiti v kolikor ni model s pirolizo. Bili so tudi eni prvih, ki so uvedli funkcijo hitrega ogrevanja. Neka zlata sredina pri kvaliteti in ucinkovitosti z obzirom na ceno.

 

Upam, da vam bo tale vodnik kej v pomoč. Imejte se!

 

 

malipisker

Sporočilo je spremenil(a) malipisker dne 16. nov 2019 14:52

moram moram povedati, da je ta zapis povečal stopnjo vlažnosti pri meni ... okoli srca, da ne bo pomote! kdo si ti?

 

v življenju pa še nisem čistila pečice, le obrisala kakšno smet ... Gorenje je pred sto leti imelo štedilnik s samočistilno pečico, bil je izvoz, a z nekim mehurčkom zunaj, zato je bil moj

 

sijasaja

Hahaha...če pišeš...delaš srčno, se pozna. Na ljudeh najbolj.  

Hmm...kaj nisem...bova prej gotova.  Ko bom star bom verjetno spacal skupaj svoj film (tragi-komedijo) z naslovom: Dnevnik moške gospodinje

 

Pozdrav vsem nam ki ne čohamo pečic. Da se razumemo...moja je včasih cel kriminal.

malipisker

Sporočilo je spremenil(a) malipisker dne 17. nov 2019 19:19

vzrok, da ne čoham pečice, je pokrita posoda iz jena stekla, vse spečem tako, tak da nima kaj špricat okoli, pecivo pa itak ne šprica

 

upam, da dočakam izid tvoje komedije :)

sijasaja

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

19. nov 2019 14:13

Moram se vklopit v tole debato. Kar se tiče čiščenja pečice namreč. Že tako ne maram krvavic, pa da bi jih še v jena skledi pokrite pekla in potem posledično nebi imele hrustljave kože....bolje da jih maček snede! In ravno peka krvavic je najbolj kritična, kar se tiče čiščenja pečice. Torej je po mojem mnenju piroliza "must have", kot se radi izražamo moderno.

Lep dan želim vsem skupaj.

helgula

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. nov 2019 18:15

helgula, nobenih klobas ne pečem v pečici, sploh ne krvavic, kašnic ali pečenic, tako da nima kaj špricat. Od kakšne pečenke pa že kaj frči naokoli. 

mamamia

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

20. nov 2019 8:53

mamamia in kje potem spečeš krvavice?? Ne boš rekla, da v ponvi, ali pač?

helgula

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. nov 2019 8:54

helgula je napisal/a:

... Že tako ne maram krvavic, pa da bi jih še v jena skledi pokrite pekla in potem posledično nebi imele hrustljave kože....

Jaz krvavice pečem v vrečki za peko  Hrustljavo se zapečejo, nič ne sprica (sicer imam pirolizo, pa vendar..), predvsem pa se mi zdi, da tista vrečka vsaj malo zadrži vonj.

V.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

20. nov 2019 11:19

V pečici se jih verjetno lahko na koncu peke odkrije za 5-10 minut in nastavi na žar, da se malo zapečejo od zgoraj.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

20. nov 2019 12:08

Ej, VlimaS tole je pa dobra ideja. Naslednjič jo uporabim, ker me res jezi tako zamaščena pečica, kot tudi vonj po krvavicah. Že tako jih redko pečem, mogoče jih bom sedaj malo rajši

helgula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti