Katero pečico kupiti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. okt 2017 15:35

Dragička je napisal/a:

Mamamia, a obvladaš rolarje?   Namreč, pri kuhinji 4 x 5 bi jih kar potrebovala. Hecam se, pravzaprav jaz bi tudi želela imeti (bom imela v drugem življenju) velikooo kuhinjo.

 

Pozdravček!

 Hehe, bila je neke vrste bivalna kuhinja, je bilo prostora še za okroglo mizo za šest do osem ljudi ... in še kakšnega več. Zdaj bi pa imela otok, če bo šlo ali vsaj neke vrste šank, da bi morda dva jedla. Ker jemo večinoma v jedilnici v dnevi sobi, v kuhinji le midva, ko sva sama. 

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

1. okt 2017 15:58

Naj ti tekne in naj ti se izpolnijo vse želje v kuhinji.

Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. okt 2017 13:44

mamamia, globoko oglato korito je bilo na vrhu mojega spiska, ga imam, vzela sem firmo Blanco (razstavni eksponat, pa je bila cena normalna), noter brez težav postavim pladenj iz pečice in ga pomijem. S kombinacijo višje izvlečne pipe, to sem naročila po netu iz Nemčije. Sodelavka me je nekaj strašila, da menda vse šprica okoli, ampak zame je poanta izvlečne pipe, da jo izvlečem in tako pomijem/ splaknem posodo, ne pa da pomivam pod curkom.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. okt 2017 18:33

Dragilka, Loni

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

4. okt 2017 19:14

Jaz imam zadnjih 5 let gospodinjske aparate Bosch in moram reči, da nisem zadovoljna, pa niso bili posamezni kosi najbolj poceni. Pečica - najslabša do sedaj kar sem jih imela - peče zelo slabo in neenakomerno, nikoli ne veš ali bo pecivo spodaj prepečeno ali premalo pečeno in povsem belo, je nikakor ne morem naštudirati in kljub večkratnemu posredovanju serviserja, je vedno enako. Steklokeramična plošča - največji kuhalni plošči se zelo radi pregrevata in potem ne pomaga nič, razen čakanja, da se ohladita.  Plinsko kuhališče z 2 plinskima gorilnikoma - če se ob  čiščenju navlaži potem dela stik in kreše dokler se ne posuši, kot kadar se prižiga plin. Pomivalni stroj - no edino z njim sem zadovoljna - pere dobro in tiho. Vsi našteti kosi skupaj so bili z kar konkretnimi popusti več kot 3000 €, tako da to ni bila ravno najcenejša varjanta.

tedyka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. okt 2017 22:56

Za to ceno bi morala pečica še sama testo narediti in spraviti štrudel vanjo, ne pa da si zmišljuje, a bo pekla, al bo štrajkala. Včasih se res zalomi na celi črti. In posledično ni užitka pri kuhi in peki.

 

naor

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

19. avg 2019 10:27

Zanima me, če je kdo v zadnjem času kupoval novo pečico - malo se spogledujem s kombinacijo parne in klasične pečice. Zanimajo me predvsem prednosti te pečice - iz lastnih izkušenj uporabnikov? Malo se nagibam k nakupu Boscheve. 

Hvala. 

tatjana66  

član od: 22.11.2006

sporočila: 95

19. avg 2019 11:19

Ker rabim vso nove aparate in opremo, sem se odločila za tole aeg.si/kitchen/cooking/ovens/oven/bpk556320m/, ima pirolizo in parno funkcijo.

tatjana66

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

19. avg 2019 13:58

Jaz imam Elektroluxovo kombinirano parno in sem zadovoljna. Je pa ena čisto enostavna izvedba, ker sem ugotovila, da tako ali tako imam navado pečt samo na nekaj načinov- parna mi pa pride v poštev največ za dopeko rogljičkov in peciva, ter meso, da ne pride tako suho. Imam tudi posodo za parno kuhanje v pečici, pa mi je žal, da sem jo kupila, ker je še nisem izprobala. Če bo kakšna potreba po kakšni dietni prehrani bo prišla morda prav.

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. avg 2019 16:15

Tudi sama sem trenutno v fazi dokončne odločtve za nove aparate. Le hladilnik ostane od strojev prejšnje kuhinje (temu smo tudi prilagodili novo kuhinjo, ker je moj sanjski in se mu nisem hotela odreči).

Kuhalna plošča bo steklokeramika. Indukcijski kuhališči imam dve prenosni, tako da na njiju kuham na teras, mi tri kuhališča zadostujejo), sem pa ugotovila, da mi SK za moj način kuhanja bolj ustreza. Ampak se lahko še zadnji trenutek premislim, kot sem si pri novi kuhinji že v nekaj rečeh ...

 

Pečica pa - tu še najbolj pomišljam. Ali kombinirana s paro (in tudi čiščenje z vodo oziroma paro, pečica ima na spodnji plošči vdolbino za vodo), ali s pirolizo. V izboru so ostale tri, zdaj grem v trgovino še po zadnje informacije in potem odločitev. Cena bo igrala stransko vlogo, izbrani aparati so že v meni dostopnem razredu, tako da odločajo le še lastnosti. NIsem pa izbrala nič zapletenega, ker poznam svoje potrebe in navade.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti