Katero pečico kupiti

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. sep 2017 18:55

Ne razumem v čem je bistvo (zakaj bi bilo dobro) kuhalnika v obliki bumeranga ali celo okroglega. Razumem, če je res super stiska s prostorom, kaj drugega mi pa nepade v glavo. 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. sep 2017 19:17

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ne razumem v čem je bistvo (zakaj bi bilo dobro) kuhalnika v obliki bumeranga ali celo okroglega. Razumem, če je res super stiska s prostorom, kaj drugega mi pa nepade v glavo. 

Vanja

 Ne, Vanja, ni stiska s prostorom, pač pa mi je včeš oblika. Kot ima nekdo raje stilsko kuhinjo in nekdo drug ravno in s svetlečo  površino, se nekateri poigravajo tudi z obliko kuhališča. Zakaj bi bilo vse pravokotno in kvadratasto, če je pa lahko zaobljeno in ukrivljeno?

Tudi bluze imajo različne ovratnike, me pa izbiramo, kajne? Torej, oblika mi je všeč in bi ga zato imela.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. sep 2017 19:20

Venturini je napisal/a:

 Mi imamo pa že več kot 5 let od firme Baumatic hladilnik, pečico, steklokeramočno okroglo ploščo z tremi plinskimi gorilci ter napo in nam vse dela perfektno. Nekaj podobnega kar išče Mamamia...mogoče ne ravno ttočno tak hladilnik ...poglej link,

www.baumatic.co.uk/B40DSS

 

 

LP, Saša

 Hvala za link, če ne najdem tisto, kar imam v glavi, je na tej strani tudi pravšnji štedilnik zame ...

In tudi tole ni slabo:

 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 28. sep 2017 19:25

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

28. sep 2017 19:48

 Naša mami vedno naleti na kakšne fine ponudbe in tale od Baumatica je bila ena takih. V BTC-ju so zapirali trgovino, vse je bilo na pol cene, ali malo več in smo vzeli. Ker smo profesionalni kuharji navajeni na plin in nam je to top, sva z mamo, izbrali plin z steklokeramično podlogo za lažje šiščenje. Prej o baumaticu nisem vedela nič. Okrogla mi je pa bila všeč, ker tu v Ljubljani res ne prirejamo velikih kosil za cel blok. Osnovna kuharija pač. Na vikendu imamo bosch steklokeramično kvadratno ploščo na 4 rinke in mi je tudi ok. Če bom kdaj sama opremljala kuhinjo bi sigurno dodala še rebrasto žar ploščo.

 

LP, Saša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. sep 2017 20:10

mamamia je napisal/a:
Venturini je napisal/a:

 Mi imamo pa že več kot 5 let od firme Baumatic hladilnik, pečico, steklokeramočno okroglo ploščo z tremi plinskimi gorilci ter napo in nam vse dela perfektno. Nekaj podobnega kar išče Mamamia...mogoče ne ravno ttočno tak hladilnik ...poglej link,

www.baumatic.co.uk/B40DSS

 

 

LP, Saša

 Hvala za link, če ne najdem tisto, kar imam v glavi, je na tej strani tudi pravšnji štedilnik zame ...

In tudi tole ni slabo:

 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 28. sep 2017 19:25

 OH! Tele od Miele sva midva gledala, ko sva še bila v LJ. Kako je bilo to takrat drago!!!!

Jaz sem rabila ne vem koliko let, da sem se navadila plinskega kuhalnika (industrijski je in zaradi velikih kurilnikov sem morala upokojiti posodo iz inoxa in si nabaviti espresso mašino ), zdaj pa kaj drugega ne bi hotela več imeti. Na pečico se mi ni bilo treba navajati, je bila skalibrirana v nulo in krasno drži temperaturo in enakomerno peče. 

Tele "čudne" oblike so morda zanimive za nekaj časa in so čisto preveč trendovske. Moja mama je bila ena prvih, ki je imela te okrogle umivalnike iz konca sedemdesetih let. Izgledali so super, bili pa nočna mora, prvič, ker sta bili obe koriti premajhni in drugič,  ker sta bili inštalirani tako, da je bil vmes pult, ki ga je bilo treba kar naprej brisati. 

Jaz sem imela enkrat štedilnik v kotu in umivalnik/pomivalni stroj v otoku. Bi imela še enkrat. 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. sep 2017 8:39

 Hehe, Vanja, jaz pa nikdar ne bi imela štedilnika v kotu, ker bi se čutila omejeno. Navade imamo različne.

V novi kuhinji si bom lahko omislila veliko tega, kar si želim, velikost pet krat štiri metre omogoča veliko kombinacija, pa tudi svetla je, saj je na eni steni štiri metre dolgo in meter visoko okno.

Zdaj sem v fazi pisanja seznama, kaj vse v kuhinji mora biti (ena od teh reči je globoko oglato korito, vsaj en ozek izvlečni elemnt in en širok z mehanizmom, da se z odpiranjem vrat izvlečejo tudi police) in česa ne želim. Hladilnik ne bo vgradni, to je ena od odločitev. In tako dalje.

Najtrši oreh bo otok, ker bo treba "štemat" tla, če bom hotela štedilnik na otoku, a tudi ne bi bil ne vem kako velik poseg, kaka dva metra štemanja.

Bomo videli. Malo sanjam, a če ne sanjaš, se ti tudi uresničit nima kaj.

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. sep 2017 11:24

Kot turistična najemnica sem v precej italijanskih kuhinjah že naletela na dve koriti; eno navadno, ponavadi dvodelno, in eno veliko in precej globoko, skoraj kot kaka banja, pogosto z vodilom, na katero lahko postaviš rešetko. Vedno se mi je zdelo čudovito za pranje velikih in štorastih kosov posode, odcejanju večje količine zelenjave, pranju in rezanju kakšne velike lubenice, skratka, take in podobne zadeve, za katere v običajnem koritu nikoli ni dovolj prostora. Vsekakor bom takega imela v svoji sanjski kuhinji, whenever that may be.

 

lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. sep 2017 14:01

Ja, proxima, mene k temu globokemu in oglatemu koritu vodijo enake misli. Kak pekač za oprat na primer, velik lonec in še kaj ...

mamamia

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

30. sep 2017 5:41

Pozdravljeni.

 

Vidim, da se je tema že pošteno razdebatirala in samo povem, da imam jaz pečico od whrilpoola, po sedmih letih uporabe ( trkam na glavo), do zdaj brez težav. Uporabljam pa jo tedensko skoraj vsaki dan, no res pa je tudi, da skrbim za njo in jo čistim :) 

 

Srečno 

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

30. sep 2017 13:02

Mamamia, a obvladaš rolarje?   Namreč, pri kuhinji 4 x 5 bi jih kar potrebovala. Hecam se, pravzaprav jaz bi tudi želela imeti (bom imela v drugem življenju) velikooo kuhinjo.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti