Katero pečico kupiti

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

27. sep 2017 17:28

VilmaS, hvala za informacijo. Se bo lažje odločiti na kaj biti pozoren pri nakupu. Mene pri moji Gorenjevi moti, da mi na desni strani bolj zapeče kot na levi. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. sep 2017 20:42

mopsika je napisal/a:

hladilnik vprašanje, ker nimajo takšnega, kot ga iščem (s posebnim predalom na sredini, med zamrzovalnim delom in zgornjim hladinikom).

 

O, za takšen hladilnik pa še nisem slišala, Mamamia, imaš mogoče kakšno sliko, zaradi radovednosti me res zanima, kako zgleda, hvala

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

 mopska, tule je link: 

nekaj podobnega bi imela. 

Tole so pa pobožne sanje: 

 

Pred nekaj meseci sem podobnega kot je na prvem linku  videla v MB v Leclercu. Podobnega je tašča kupila pred več kot 15leti, je Gorenjev. Zgoraj sta dva predala za zamrzovanje, večji, osrednji del je hladilnik, spodaj pa je en globok izvlečni predal, primeren za shranjevanje zelenjave ali kakšne pijače, da ni preveč hladna in ne pretopla. 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 27. sep 2017 20:50

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. sep 2017 20:53

 Muči pa me še nekaj. Pred časom  sem videla SK štedilnik, ki je imel ploščo v obliki bumeranga (alhko, da je bila zudi indukcija, ne spomnim se več). In iščem in iščem pa še nisem našla. Če katera najde kak link, se priporočam. 

 

Nekaj temu podobnega, a tisti je bil prav kot bumerang, pod takšnim kotom ukrivljen. A bi tudi ta prošel v poštev, če ne najdem svojega sanjskega štedilnika: kombinacija plina, indukcije (ali SK) in med tema dvema žar plošča. Videla tudi takšnega. 

Se namreč pripravljam na nakup nove kuhinje, pa iščem ideje ...

 Pa še to: ima kdo izkušnje s takšnole napo, vgrajeno v SK ali indukcijsko ploščo?

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 27. sep 2017 21:13

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12642

27. sep 2017 21:29

   Hvala, Mamamia, res zanimiv, je pa verjetno tudi cena zeloooooo zanimiva,  pardon-zasoljena.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. sep 2017 23:04

Jaz sem en tak sanjski štedilnik (škoda, da nimam slikce pri roki, ampak bila so vsa živa kurišča, ki se jih lahko spomniš) videla v Londonu (izložba neke silno posh štacune po imenu Divertimenti, niti po lokaciji niti po ponudbi oziroma cenah ni bila daleč od Harrodsa), zapomnila sem si pa ceno (36.000 GBP), ker sva rekla "uuuu, za to ceno verjetno dobiš kje v Prekmurju hišo z dvema hektarjema zemlje, čredo prašičev ti dajo pa za bonus...".

No ja, če bi zadela na jackpotu, bi si ga verjetno privoščila as a second (na prvem mestu v moji sanjski kuhinji je še vedno Aga...)

proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. sep 2017 8:13

Mamamia, a misliš na takšen način, samo da je indukcija/ steklokeramika? Druače jaz sanjam o štedilnikih, podobnih tem. Čeprav za moj žep bo čisto OK kaj od znamke Franke ali Foster. Zaenkrat se mi še ne mudi, pečica Gorenje brez pirolize dela že 7 let kot urca, ploščo imam Electroluxovo, pomivalec pa Aristonov. Edino pralni stroj znamke Candy je malo glasnejše sorte (ležaji, a stanujemo v hiši), tudi ima 7 let. Electroluxov sušilec je rekorder, kupljen je bil, ko sem bila še študentka, jih ima 20+ in še vedno dela kot urca.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. sep 2017 9:35

ja, rebecca, nekaj takšnega, a tisti, ki sem ga bila videla, ni bil tako zaobljen, prav v obliki bumeranga je bil.

Kar sem zgoraj naštevala je le spisek želja, ko se lotim izračunov se bojim, da bo na koncu od vsega ostal le tisti hladilnik s tremi vrati. Cena ni tako nabita, okoli 700 evrov.

Tisti štedilnik z več kurišči pa sem pred leti videla v Mb, v eni kuhinji, ki jo je mama potem kupila, le da je vzela drug štedilnik, tisti je ni zanimal, za njo in očeta je bil prevelik. Saj, iskreno, zdaj ko sva tudi midva sama, bi tudi za naju bil prevelik.

Aga je pa itak zgodba zase.

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. sep 2017 9:54

Ago zdaj delajo tudi v mini izvedbi (Aga City60)... *tease...* v eni izvedbi ima celo štiri plinska kuhališča zgoraj (in dve pečici).

 

lp, proxima

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1686

28. sep 2017 18:30

 Mi imamo pa že več kot 5 let od firme Baumatic hladilnik, pečico, steklokeramočno okroglo ploščo z tremi plinskimi gorilci ter napo in nam vse dela perfektno. Nekaj podobnega kar išče Mamamia...mogoče ne ravno ttočno tak hladilnik ...poglej link,

www.baumatic.co.uk/B40DSS

 

 

LP, Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti