Posvojim mucka

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 10. sep 2017 11:27 | ogledi: 2.709 | odgovori: 59

Pozdravljeni!

Sem upokojenka in zivim z mozem na dezeli v hisi.12 let sem imela macka ki pa je pred mesecem dni zal umrl.Zelela sem posvojiti macka iz zavetisca pa mi ga ne dajo ker bi imel mucek moznost izhoda iz hise.Lahko vi to razumete?moj mucek je bil srecen ker je lahko bil v hisi ali zunaj kakor je zelel.Ne vem kaj bi lahko bilo s tem narobe?ne razumem zakaj bi bil mucek bolj srecen ce je celo zivljenje zaprt v stanovanju?

Lp 

 

romanad

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. sep 2017 12:17

Romana, najprej poklon, ker hočeš posvojiti mucka :) drugače pa ja , narobe svet je tole, zavetišča namesto da bi bila vesela posvojiteljev komplicirajo z nekimi butastimi pogoji, mačke so v bistvu prostoživeče divje živali in rabijo gibanje zunaj ......ti svetujem , da malo povprašaš okoli, ziher je okoli tebe en kup bogih zavrženih mačic....je pa res tudi to, da je dobro mačko takoj sterilizirat :) upam, da ti uspe in dobiš eno čudovito malo dlakavo kepico .....

 

hedonist

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

10. sep 2017 12:56

Hvala za podporo .Ja res je neumno da imajo toliko mack in jih zatadi nekih neumnih predpisov ne oddajo ljudem ki bi jih imeli radi in bi lepo skrbeli za njih.Mogoce kdo ve ce bi kdo oddal mlado muco ki je sterilizirana oz.kastrirana.Imela bi lep in topel dom in lastnika ki je skoraj vedno doma. 

romanad

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. sep 2017 12:59

Takole te naučijo, da je iskrenost pravzaprav neumna, ne lepa lastnost, Tudi jaz želim mačjemu mladičku tako skrbnico kot si ti.

 

naor

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

10. sep 2017 15:52

Sem prebrala da so skrbniku celo vzeli muco ker mu je enkrat usla pa je prisla tudi nazaj.clovek res ne razume vec tega sveta.ko bi le skrbeli toliko za ljudi.

romanad

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. sep 2017 16:20

Razlogi za to so verjetno naslednji:

1) Spuščanje nesterilizirne živali ven=nezaželeni mladiči=trpljenje na strani mame in mladičev & manj mest v zavetišču --> evtanizacija, še zlasti, če mladiči še vedno sesajo (govorim iz osebnih izkušenj, ker pri nam vsako leto konča več kot preveč mladih muckov, in res ne vemo več, kaj naj z njimi, vendar jih na zavetišče ne odnesemo, ker imajo tam zelo malo šans, na žalost pa se zunaj redkokateri obdrži, ker smo preblizu prometne ceste). Ta seveda odpade, če so jo sterilizirali/kastrirali že v zavetišču.

Poleg tega obstaja možnost širjenja bolezni, če žival ni cepljena proti osnovnim boleznim (mačji aids, npr.) in zajedavcem.

2) Če živiš blizu prometne ceste, je spuščanje živali ven nenadzorovane pač neodgovorno. Ne ve vsak maček, da ne sme na cesto, poleg tega pa večina voznikov ali vozi prehitro, da bi ustavili, ali se jim ne ljubi ustaviti, ker je pač 'sam en mačk', v veliki večini primerov pa verjetno kar oboje hkrati. (dvomim sicer, da zavetišče to briga)

 

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 10. sep 2017 16:28

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

10. sep 2017 16:49

Pri nas iamamo mačka že pet let.Spustimo ga v hišo za pet minut.Bilo ga ni na spregled več kot pol leta.Vrnil se je nazaj.Živimo n A DEŽELI IN ima hrane dovolj.Cesta je 5 metrov od hiše,res ne najbolj prometna in se je navadil.ko so pa mačke godne ,je pa druga pesmica in takrat je največ povoženih muckov.Ne vem ,kje je bil več kot pol leta,ampak maček se zna preživeti.

dvorana

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

10. sep 2017 17:40

Verjetno bi bilo v zavetiscih manj zivali ce njihovi predpisi ne bi bili tako togi.tudi jaz ne bi mucka kar postavila pred vrata.najprej bi poskrbela da bi se navadil na nas in na novi dom potem bi pa pocasi ce bi mucek seveda zelel bila z njim tudi zunaj.vrjamem da bi bil srecnejsi kot da je celo zivljenje zaprt.

romanad

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

10. sep 2017 18:19

Nekateri imajo muce ves čas v stanovanju in tak muc zunaj ne bi preživel.Ampak skrb zanj je potem veliko večja.In če se na to navadi, mu ni hudega.

dvorana

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

10. sep 2017 18:54

Našemu mucu se godi, ker ima za sosedo veterinarko, ki lepo skrbi za bližnje domače ljubljenčke kar tako, mimogrede. Zanimivo je, da jo muci poznajo in kar sami pritečejo k njej, seveda ima vedno kakšen priboljšek. 

Tako je muc pravilno "vzdrževan", a je svobodnjak in ne vem kako bi živel zaprt samo v hiši.  Se  je zgodilo, da so me zjutraj pred vrati pričakale tri nepremične miške in ponosni lovec zraven, ki je čakal na pohvalo in priboljšek. Saj je miškolov glavni šport za mačkone, ali ne? 

Smrt škodljivcem, svobodo mačkom! - bi verjetno on pozdravil.

Katrin11

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

10. sep 2017 19:51

Naše mačke so tudi zunaj! Pa so prav  srečne, mislim, da jim nič ne manjka. Vsako jutro pridejo na zajtrk, čez dan lovijo, zvečer pa zopet po hrano! Vodo imajo vedno. Me pa jjezi, ker imamo mladega psa in jih podi. Ne znam jih zbližati,kar mi je pri prejšnjem psu uspelo. Pa se mu kar spretno izmikajo

Nisem pa za živali v stanovanju.Tudi mi smo v hiši na deželi.

 

 

Anemiilat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti