Šabesa

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

tema odprta - 15. jun 2004 21:43 | ogledi: 3.880 | odgovori: 7

Naredili smo šabeso po receptu iz foruma.Zelo okusno.Vendar previdno! Moj mož ni navajen alkohola in ker je tega spil malce preveč je postal čisto fuč.V to zadevščino je dodan vinki kis.Po treh dneh,ko se začnejo delati mehurčki,kot kaže nastaja alkohol.Zato ne smete za volan.

l.p

Vesna Leben

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

16. jun 2004 8:06

Jezus, prvič slišim, da je to alkoholno. Jaz vendar uporabljam ta sok za otroke. Pri nas, ko se odpre plastenka jo hranimo v hladilniku, da ne prične vreti.

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

16. jun 2004 8:13

Malo sem se prenaglila, v forumu je recept z vinom, moj recept ga ne vsebuje.

milly  

član od: 8.6.2002

sporočila: 11

16. jun 2004 8:22

Tudi jaz sem naredila šebeso iz foruma, vendar ne tisto, ki vsebuje vino, ker se je tudi meni zdelo zelo neprimerno. Recept je v bistvu objavljen med odgovori za beszgov sok, kjer so se pogovarjali kakšna je razlika med bezgovim sokom in šebeso in sicer je takole napisla Goga: Moja tašča naredi šabeso iz 5 litrov vode,10 bezgovih cvetov,2 limoni,2.5 dec. vinskega kisa,75dag slatkorja.Vse skupaj da v velik lonec za 3dni.Dvakrat na dan treba zmešat,potem pa ocedi in uživaj.Tako je dobra da jo pijemo kot šampanjec. lp goga Sama sem jo naredila, vendar je mogoče za nas čisto malo preveč kisa, je pa res SUPER! Me pa zanima, če kdo ve, koliko časa to zdrži, da se ne pokvari. Nimamo ga v hladilniku ampak kar v alu-sodšku za vino in v garaži, glede na te temperature me res zanima njegov rok trajanja. pozdravček milena milly

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

17. jun 2004 20:27

jA S TO ŠABESO je pri nas tako da se popije najman en liter na dan,če so pa kakšni obiski pa še več.Tako dačez dva dni že nov lonec stoji in tako naprej dokler je še cvetov kej.j lp goga gordana pintarič

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

18. jun 2004 20:45

Naredila sem šabeso, pa mi ne zavre. Na 10 l vode sem dala 15 cvetov, 2 limoni, 1,5 dl kisa in 90 dag sladkorja. Dva dni sem pustila na sobni temperaturi, nato odcedila in prelila v steklenice. Je dober sok, vendar brez mehurčkov. Moram počakati še kakšen dan? In meni se zdi presladka. Gledam zgoraj pri Gogi, na 5 l vode 75 dag sladkorja (kot bi jaz dala 1,5 kg)? Ali gre z manj sladkorja? Ali zato ne zavre? Hvala in lp, Fani

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

18. jun 2004 23:46

mislim da je premalo kisa in zato ne zavre.Že veliko let uporabljamo ta recept in zmeraj je bila dobra in mehurčkasta. lp goga

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. jun 2004 8:00

Jaz jo delam po receptu iz baze in je zelo dobra. Res pa je, da dam malo manj sladkorja. lp Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti