Vinilne talne obloge

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 31. avg 2017 8:53 | ogledi: 11.809 | odgovori: 24

Še to jesen nameravamo adaptirati hišo in sicer v kletnem oz. pritličnem delu, kjer bomo garažo in t.i. ropotarnico spremenili v bivalni del za starejšo osebo. Čez celotno površino imamo položene ploščice, ki pa delujejo hladno, zato razmišljam, da bi čez njih položili vinilne obloge. Prijateljica, ki jih ima pravi, da so takšna tla težka za čiščenje.

Je to res? Če kdo na forumu ima položen vinil, prosim za nasvet.

 

kara

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. avg 2017 9:25

Če misliš vinilne plošče, potem si lahko to ogledaš v kakšni bolnišnici, zdravstvenih domovih, šolah...tam imajo ponavadi to položeno in meni se zdi, da se težko tako položi, da ne bi bile vidne črte vmes med trakovi oz. čez čas tam pride črno. Same plošče se super čistijo, če nimajo kakšnih izboklin oz. vdolbin. Se pa po novem menda reče vinilna talna obloga tudi tistemu, čemur smo včasih rekli topli pod. Tega pa lahko položite tudi brez "šiva" sredi sobe, če zadostuje širina oz. je lahko le eden. To reč so nam včeraj pripeljali, bomo zamenjali v kuhinji, spodaj je pa pluta.

Ognjič

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

31. avg 2017 9:27

Jaz vinilnih plošč sicer (še) nimam in imam pomisleke, saj doslej nisem zasledila nobenih, ki bi bile popolnoma gladke. Tudi pred nami je večja adaptacija in si pomalem že ogledujeva talne obloge.

 

rrr

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. avg 2017 10:25

Meni je bilo rečeno, da jih je potrebno po položitvi še z nečim premazati, pa sedaj ne vem ali je to kakšno od teh polirnih zadev ali kaj. Ker res ne mislim kasneje čistiti kot nora. Imam že dovolj dela s ploščicami, ki so mat in brez glazure in se vanje vpije vsak madež, ki ga potem drgnem s krtačo Prava tlaka. Položili bi lahko tudi laminat, pa mi nekako ni preveč zanj. Preveč je "glasen". 

kara

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

31. avg 2017 10:34

Če misliš tole http://www.kemoplast.si/Talne-obloge/10/luksuzne-vini je super reč. Mi imamo precej svetlo varianto v kuhinji in jedilnici vgrajeno šesto leto in obloga je skoraj kot nova. Ob položitvi ni bila premazana z nobenim premazom. Vzdrževanje je enostavno - voda in univerzalno čistilo in je to to. Ta obloga je obstojna in se ne poškoduje čeprav imaš v stanovanju tudi zlatega prinašalca - izkušnja sodelavca.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. avg 2017 10:41

ja darjuška, jaz mislim to in tudi nabavili smo pri tej firmi, ampak linolej, ker bi sicer morali pluto metat ven, ker ni primerna za podlago tem ploščam.

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 31. avg 2017 10:43

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. avg 2017 12:32

Verjetno gre res za Darjuškin pod. Me pa preseneča, da je že šest let na trgu, ker nepoučeni kot očitno sem, se mi zdi to nova zadeva. Pred šestimi leti se je še na veliko polagalo laminat, žal tudi pri nas.

Darjuška ali je tvoj pod gladek?

kara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

31. avg 2017 13:25

Letos poleti sva bila z možem na obisku pri njegovemu sodelavcu, ki ima celo kuhinjo in dnevno sobo v vinil ploščah- imitacija lesa. Zelo lepo, sploh se ne opazi, da ni les. Sta zelo zadovoljna, zelo neobčutljivo, lepo se čisti! Priporočam! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

31. avg 2017 14:08

Tudi midva sva se lani spomladi preselila v novo kuhinjo. Po tleh sva dala vinil plošče in sicer v dnevno sobo, kuhinjo in jedilnico. So ti prostori nekako povezani, zato je povsod enak. Torej vinil plošče, debeline 4,2 mm na klik, imitacija lužen hrast. Boljše, če ne najboljše kvalitete od Alpoda iz P. Ni reklama, prosim. Ni bilo poceni, a ne menjam za noben denar. Res je, da niso čisto gladke ampak je čiščenje enostavno, Frosch čistilo, eno do dve kapjici v vodo in to je to. Po enem letu, pa mi je cev počla pri pomivalcu - posledica poplava, nič hujšega se ni zgodilo. Ta vinil imajo tudi vse trgovine, pisarne, kjer se res veliko hodi. Je pa še ena prednost, zanjo so mi povedali otroci, je topel, če se igraš na tleh. Zadovoljna in ga priporočam.

Malčica

Sporočilo je spremenil(a) MALČICA dne 31. avg 2017 14:09

Sporočilo je spremenil(a) MALČICA dne 31. avg 2017 14:10

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

31. avg 2017 15:27

sami se bomo odločili zanje...na morju v app smo jih imeli in so suuper!! Jih je tisoč in ena vrsta in tiste v bolnicah so najgrše...obstajajo hrapave, imitacija lesa itd...Ene se lepiji, druge ne...

Izbira je ogromna, cenovno pa velike razlike...a kolikor sem jih videla, so meni top!

pultica

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

1. sep 2017 8:29

Midva imava v kuhinji, dnevnem prostoru in hodniku v imitaciji bukovega lesa in je super, deluje toplo in "mehko" ko hodiš, izgled je kot pravi les, čisti se pa tudi z lahkoto (sploh za kuhinjo je top, ker velikokrat kaj pade ali kapne po tleh, samo pobrišeš in je).

 

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti