Brodet

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

tema odprta - 14. jun 2004 14:34 | ogledi: 6.014 | odgovori: 47

KUHARCE IN KUHARČKI

prosim recept za ta pravi brodet-ali je ta jed podobna" ribji čorbi" -pomagajte .

ČAU

Marta

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

14. jun 2004 15:41

Sicer ga pri nas dela mama, ker je pač "pri stvari" in res je njen brodet za si brke lizat še več dni. Za dober brodet potrebuješ dobre morske ribe, rakce, mehkužce, školjke. Več vrst je, boljši je. Ribe fino očistiš, jih ocvreš v večji ponvi ali posodi, v kateri se bo brodet dejansko kuhal. Ocvrte odstraniš iz ponve, najbolje je, da jim takoj odstraniš kosti in koščice, da ne bodo po nepotrebnem plavale po brodetu. V isti ponvi pražiš čebulo in česen, ko zarumenita in zadišita, dodaš nakockan paradižnik, različne začimbe (peteršilj, rožmarin, bazilika, origano, rdečo sladko papriko...po ščepček vsakega, pa sol in poper po okusu). To nekaj časa dušiš na rahlem ognju. Dodaš ribe, kalamare, sipe, tudi rakce. Zaliješ z belim vinom, po potrebi dodaš tudi malo tople vode in pokrito kuhaš na rahlem ognju, cca 30 minut. Meni je všeč, če je omaka gosta. Tako na oko povedano. Zraven pa polenta. Njam. Če sem kaj izpustila, me bo mama po prstih. TanjaG.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. jun 2004 20:38

TANJA IN STANKA , sta fejst" diklini"(dekleti) - hvala .Asamo sladkovodne RIBE niso dobre ? ČAU Marta

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

15. jun 2004 8:23

Ej, jaz ne vem. Sem doma iz KP, pa so tukaj morske ribe bolj "in". Sicer pa sem iz sladkovodnih rib jedla pravo ribljo čorbo v Beogradu, pa nima takega okusa kot brodet. Po mojem okusu sta to dve čisto različni jedi, morda le po podobnem principu pripravljeni. Probaj zblefirat, če boš vzela morske ribe, reci, da je to brodet, če pa sladkovodne, pa reci, da je riblja čorba. TanjaG.

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

22. jun 2004 14:47

Jaz sem napisala recept za ponarejeni brodet, ki je zame zelo, zelo dober, hiter in enostaven. Jaz ga kuham največkrat na morju, ko imam veliko gostov in malo časa. Upam, da ga boste poizkusili, potem pa mi povejte mnenje.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

22. jun 2004 14:54

mah, greš v Dalmacijo in na vsakem otoku je brodet drugačen. Enkrat je riba prej pečena, enkrat kuhana, enkrat je not paradajz, enkrat ne, enkrat gosto, drugič vodeno, enkrat dobra riba, drugič nek čuden morski živelj. Mislim da gre za improvizacijo lokalne gospodinje, čeprav ti bodo sveda trdili, da je točno njihov pravi! Glavno, da je dobro.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

25. jun 2004 16:30

Hojla! Malan, se popolnoma strinjam s tabo. Mislim, da je z brodetom v dalmaciji tako, kot je pri nas z golažom. v katero gostilno greš je malo drugačen. LP vsem. Ažo-koh

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. jun 2004 18:59

MOJ DOMA JE SEVEDA NAJBOLJŠI ( BRODET, GOLAŽ, MOŽ ) LEP VIKEND! Lumpica

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

26. jun 2004 15:36

Hojla! Ja,ja - "MOJ DOMA JE SEVEDA NAJBOLJŠI" - MOJA TUDI (RIBKA ČORBA, MUČKALICA, PEČENKA, ..., ŽENA) Lepo sobotno poldne vsem - jaz sem na šihtu. Ažo-koh

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. jun 2004 18:05

Jaz sem na dopustu - končno, ker bi koga fentala. Sem pa vsekakor " dejavna " - ker je bil moj predragi včeraj lumpast sem ga poslala po bezek za šabeso. Seveda sem mu poprej razložila, da to ni nova znamka nogometne žoge, niti nov okus pive, da to ni maček pa že itak ve..... Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti