Brodet

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

28. jun 2004 8:35

TanjaG, skuhala sem svoj prvi brodet v moji dolgi kuharski karieri po tvojem receptu in povem ti, da je bil odličen. Zraven je bila polenta in solatka. Še moj, ki ni preveč ribji ( partner namreč), je bil zadovoljen. Še bo na jedilniku. Irena

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

31. dec 2009 10:36

Živjo, jaz bi pa lepo prosila za en nasvetek glede kuhanja brodeta, je pa nujno.......za novoletno večerjo je v planu tudi brodet pa me zanima, če bi se zadeva dala kaj prej skuhati in potem pogreti, ker me nekako ne mika v večerni toaleti stat pred štedilnikom . Ninja24

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. dec 2009 11:01

Ja, komot, ko ga boš pogrevala, na manjši jakosti grelca, da se lepo počasi pregreje.

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. dec 2009 11:04

Odvisno kaj je notri, če je riba, se kaj hitro razkuha in nastane nek čuden močnik. Jaz ga nisem še nikoli pogreval, mi je dober svež ravno zaradi al dente ribjega mesa. zzak1977

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

31. dec 2009 11:16

Hvala obema, sm se odločila, da kr zdajle skuham potem pa res na majhnem ognju pa brez mešanja pogrejem. Ninja24

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. dec 2009 12:47

Lahko pripraviš jušno osnovo, očistiš ribe in spraviš v hladilnik. Pred serviranjem, pogreješ juho in dodaš ribe. Te so tako ali tako kuhane v 10 minutah. Pa nikar ne dodaj vseh rib in sadežev naenkrat, ker se vse ne kuhajo enako dolgo. Pa srečno.

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

31. dec 2009 13:15

Ninja24 je napisal/a:
Hvala obema, sm se odločila, da kr zdajle skuham potem pa res na majhnem ognju pa brez mešanja pogrejem.Ninja24

Meni sta dve dalmatinski kuharici (ki se seveda radi pohvalita, da je njun brodet "jedini pravi" in "najbolji") povedali, da mora brodet po končanem kuhanju obvezno še nekaj časa stati. Brodet naj se ne bi serviral preveč vroč, ampak mora biti le še topel, po njunih besedah "toliko topel, da si ne opečeš prstov, ko vanj pomakaš kruh").

Ninja24, če boš imela zvečer od katere druge jedi še toplo pečico, brodet pa kuhan v kozici brez plastičnih ročajev, ga preprosto pogrej kar pečici - na najnižji temperaturi, mešanje ne bo potrebno, pa še štedilnik ti bo ostal čist

Pa lep večer želim in dober tek!

Mojca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

31. dec 2009 13:41

Ampak to ne pomeni, da lahko stoji cel dan in se ga potem ponovno pregreva, saj tako si mislila MamaF ane ? Kolega Zzak je lepo napisal, ribe pri ponovnm sregrevanju kaj rade razpadejo in tisto pa ni več to kar si želimo. Sem pa malo začuden nad nasvetom Vanje- kakšno jušno osnovo imaš v mislih ? Za ribji brodet pač ne rabimo kake jušne osnove, recept je zelo preprost a kljub temu dokaj ekzakten. hedonist

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

31. dec 2009 14:00

Ninja24, brodeta nikakor NE mešaj, niti med kuhanjem. Samo potresaj posodo. Brodet se brez problema pogreje, kaj pogreje, na Hvaru ga Ivova mama skuha velik lonec pa ga potem jedo 2 dni. Ampak to je tak pravi, preprosti brodet. Če pa človek hoče takšnega v stilu vrhunskih restavracij, potem pa se v osnovo vlagajo ribe in morski sadeži za ravno toliko časa, da so kuhani do perfekcije. Meni je bolj pri srcu domača varianta gromozanskega lonca in štruca kruha, ki jo veselo pomakam v lonec. fresh

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. dec 2009 14:14

Hedonist, naprej pripravim osnovo (juho, paradižnikovo omako itd.), v katero gredo ribe, školjke itd. To lahko narediš celo en dan prej, tako se začimbe res lepo prepojijo, pa juha se kuha dosti dlje časa kot pa karkoli pride iz morja.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti