Posoda homeware (lesnina) in carl schmidt (spar)

davidg  

član od: 28.8.2017

sporočila: 1

tema odprta - 28. avg 2017 18:33 | ogledi: 3.036 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Prosil bi za pomoč, namreč prvič v življenju opremljam kuhinjo in nisem ravno domač. Rad bi kupil posodo za indukcijo, vendar žal nimam ravno izobilje denarja za Fissler in WMF. Vseeno pa bi rad, da kupim dovolj kvalitetno, da indukcija zazna posodo. Namreč od staršev sem dobil neko x iz Momaxa in ni ravno ok - saj se da skuhati normalno, toda problem je, ker na velikem kuhališču praktično nobene indukcijska plošča ne zazna. Vsaka posoda dela le na max 2 kuhališčih.

Skratka v oči sta mi padla ta dva kompleta:

a) HOMEWARE (100 € in znižan na 35 €?!) prodajajo v LESNINI
http://imgur.com/ADT9mqD

b) CARL SCHMIDT (100 €) prodajajo v SPARU
http://imgur.com/hyImpbu

Imate kakšne izkušnje s temi firmami? Kakšen nasvet?

PS: kupil sem recimo v hoferju štirikotno posodo za čevape, ražnjiče, meso... take grebenčke ima in dela odlično. Hočem reči, da včasih tudi low cost zadeva deluje čisto normalno. Zato sprašujem, če ima kdo izkušnje s tem zgoraj.

Hvala za odgovore.

davidg

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. avg 2017 7:28

Jaz bi rekla, da je to mogoče bolj problem indukcijskega kuhališča kot specifične posode, torej si

sposodi nekaj primerno velikih (!) piskrov in jih preizkusi.

 

Posode na slikah niso videti švoh, ampak jih moraš vseeno videti v živo (photoshop dela razne čudeže, na primer pri debelini dna...).

 

lp, proxima

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. avg 2017 9:28

Ob otvoritvi prenovljene Lesnine v Lj imajo komplet posode za indukcijo, po sila ugodni, otvoritveni ceni - to je to, kar si poslal na prvem linku. Če bo na voljo, bomo mi to kupili.

Preprost test, ali je posoda primerna za indukcijo ali ne, je magnet. Če se prime na dno posode, je ta primerna za indukcijo.

Sama imam nekaj dražje in nekaj zelo poceni kupljene posode za indukcijo, in, iskreno rečeno, razlike v kuhanju ni. Ta cenejša je stara 17 let, kupljena je bila, ko sem komaj vedela za indukcijo in sem v njej kuhala na plin in steklokermaiko do pred nekaj leti. Odlično se obnese na indukciji, očitno je bila res narejena iz prvovrstnih materialov, ne glede na to, da ni neka ravno zelo zveneča firma.

Drži pa, kar je proxima napisala, da včasih samo kuhališče zna zafrkavat.

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 29. avg 2017 09:29

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 29. avg 2017 09:31

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. avg 2017 10:43

Davidg, kje in kdaj bo ta posoda naprodaj?  Jaz bi jo imela za sina, ki se seli, bo čisto Ok. A bo v vseh Lesninah ali samo v LJ?

 

 

 

 

 

marjja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. avg 2017 12:32

Od jutri naprej je  v Sparu akcija WMF posode za 100€. Hčerka ima tako in je zadovoljna z njo.

Lijana

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

29. avg 2017 12:59

Marjja, kolikor sem slišala reklamo, bo na voljo v vseh prodajalnah Lesnine po Sloveniji, ne vem pa točno do kdaj, se mi zdi da samo do 3.9.

kača

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

30. avg 2017 5:41

Hvala, ne vem, če bom utegnila, do najbližje Lesnine imam 42km.

marjja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. avg 2017 8:06

Sama sem mislila iti pogledat, rabim za vikend novo sedežno. Ko sem včeraj prebrala, da so bile nore razmere že včeraj, sem se odločila, da bo sedežna še malo počakala, ali pa jo bom izbrala kje drugje. Tako da Marjja, prihranka pri tebi ne bi bilo, bencin za 42 km poti bi ga popil prav kmalu.

 

naor

davidg  

član od: 28.8.2017

sporočila: 1

31. avg 2017 8:14

Kupil v lesnini v Ljubljani. Nore gužve na blagajni...

Skratka takoj stestiral in moram reči, da je posoda vsaj zaenkrat odlična. Zelo lahka, na notranji strani označena skala volumna.

 

Posoda prevaja toploto odlično. Tudi najmanjšo indukcijska plošča z lahkoto zazna. Zaenkrat le pohvale. Bistveno bolje kot Moemax in njihova linija modern living. Torej tale HOMEWARE priporočam.

davidg

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti