Ovseni zdrob in pirin zdrob

ČokoAna  

član od: 30.1.2014

sporočila: 1

tema odprta - 23. avg 2017 15:14 | ogledi: 6.570 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Našemu dojenčku bi rada pripravila pirin zdrob in ovseni zdrob. Zanima me kako se te zadeve kuhajo? Kolikšno razmerje tekočine moram dati in koliko časa kuhati? Na embalaži nič ne piše. Bom vesela vsakega odgovora in nasveta vseh, ki ste to že kdaj pripravljali za svoje malčke ;)

Lep dan

Ana

ČokoAna

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

23. avg 2017 16:09

Živjo!

Običajno kuham vse zdrobe po podobnem principu. In sicer v razmerju zdrob:tekočina=1:3. Sproti pa opazujem, če je slučajno potrebno dodati še malo tekočine. Glede časa kuhanja je zelo odvisno od tega, ali imaš instant zdrob, ali ne. Če je instant, je kuhan v parih minutah, če ne, pa v približno 10-15. Malo poizkusi...ko se ti bo v ustih lepo razpustil (ne bo hrustal), je dovolj kuhan.

Pa obilo veselja pri kuhi za malčka.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

23. avg 2017 19:38

Navaden zdrob ko ga skuhaš lahko potem še enkrat, recimo za večerjo, pogreješ. Instant zdrob je pa že prej rahlo  pokuhan in pravijo, da ga potem naj ne bi več pogreval. Če je tores ne vem ampak tako so mi rekli in se držim tega.

 

LP, Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti