Vprašanje na hitro - sladka smetana ali smetana za stepanje

rose22  

član od: 5.8.2015

sporočila: 15

tema odprta - 9. jul 2017 9:46 | ogledi: 15.447 | odgovori: 11

Pozdravljeni,

 

zanima me, ali lahko za domači sladoled uporabim smetano za stepanje? Kakšna je razlika med sladko smetano in smetano za stepanje? V trgovini namreč niso imeli sladke smetane, pa sem na hitro vzela kar smetano za stepanje. Vnaprej hvala in lp

rose22

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. jul 2017 10:09

Vsaka smetana za stepanje je sladka smetana, ni pa vsaka sladka smetana primerna za stepanje (recimo smetana za kavo).

 

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. jul 2017 11:39

Vedno uporabljam samo in izključno smetano MU cusine :) vse ostale so mnogo slabše :)

 

hedonist

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

9. jul 2017 14:54

hedonist je napisal/a:

Vedno uporabljam samo in izključno smetano MU cusine :) vse ostale so mnogo slabše :)

 

hedonist

 Kolikor sem jaz gledala je enaka sestava Mercatorjeve blagovne znamke (sedaj tudi 250 ml (prej je bil drug proizvajalec) in 500 ml), ki jo za Mercator delajo Ljubljanske mlekarne. Jaz uporabljam to in sem zelo zadovoljna.

Mislim, da bi ti moral sladoled uspeti tudi s to smetano. 

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

9. jul 2017 18:37

Razlika v smetanah je ponavadi predvsem v deležu maščobe ki vpliva na to, kako se smetana stepe. Če ima več kot 35 %, potem se lepo stepe (ne glede na ime). Smetana za kavo ima manj maščobe, zato se je ne da lepo stepsti. Kar se tiče okusa je smetana z znatno manj maščobe vsaj za moj okus precej podobna polnomastnemu mleku, sicer razlike ne opazim. Razen seveda razlike med rastlinsko in mlečno smetano. Rastlinska je precej bolj sladka in ima (vsaj zame) precej umeten okus.

Sladoleda še nisem delala, tako da tukaj ti pa ne morem pomagat.

the tina

Sporočilo je spremenil(a) the tina dne 9. jul 2017 18:38

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

9. jul 2017 18:58

Če že kupujem smetano vedno kupim sladko smetano, nikoli smetane za stepanje, ker se stepa res dolgo in dostikrat ostane bolj tekoča. Kupujem pa Tuševo, Mercatorjevo, MU, se pa zelo dobro obense sladka smetana v lončku ( Eurospin, Lidl) in precej cenejša! Dovolj gosta, tako, da jo uporabljam tudi za omake. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. jul 2017 20:48

Smetana za stepanje ima dodatke, medtem ko jih navadna nima, če se ne motim.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. jul 2017 22:48

Jaz vedno kupim navadno smetano, kadar jo in se lepo stepe. Prav zaradi tega, kar je napisala Miri, dodatki niso potrebni.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. jul 2017 8:20

Uporabiš lahko katero koli smetano, ki jo uspeš stapsti, da je trda. Vzemi torej tisto, s katero si vajena delati in veš, kako bo ispadla (kolikor je to pri naravnih produktih pač mogoče). Za stepanje je vsaka, ki ima 30 ali več odstotkov mlečne maščobe. Dodatki, ki so v nekaterih, so kompleksni sladkorji in pomagajo ali pa tudi ne, kakor kdaj. Težje se stepajo smetane s podaljšanim rokom trajana, najbolje seveda povsem sveža domača. 

 

Pa, ljubo ljudstvo, berite napise in oznake na embalaži. Če že na RTVju ne najdejo takih, ki bi znali brati, se vsaj sami zase potrudite. Ni MUKUZIN, ampak Mu cuisine. Piše na embalaži. Pomeni za v kuhinjo. Če se je nacionalna televizija za rumenimi portali, ženskimi revijami, hrvaškimi trgovci in francoskimi mlekarji navzela sodobnega pišmevritičnega odnosa do svojih strank (dovolj butasti, da plačajo, kar jim serviramo), vsaj sami zase preberite tako, kot je treba. Če seveda mislite, da si to zaslužite. 

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. jul 2017 9:57

Kolikot opažam na hitro, piše "smetana za stepanje" samo na trajnih smetanah (Mu alpska, Prekmurske..), na svežih pa dosedaj takega napisa nisem opazila. Če se le da, kupim svežo. Za kuhanje mi je vseeno katero, za stepeno se pa najbolj zanesem na svežo sladko smetano Mu. Mislim, da nisem udarila mimo, da imajo smetane za kuhanje manj maščobe. Sicer se pa da to lepo preveriti na embalaži.

Cila

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

11. jul 2017 21:48

Smetana za stepanje ima dodan E oz. stabilizator, ki stepeno smetano ohrani bolj stepeno. Jo tudi lažje stepemo in se ne vrže tako hitro v maslo. Obstaja več vrst smetan za stepanje. Od alpske naprej z različnimi deleži maščob.

 

Samo sladka smetana je pa samo sladka smetana. Brez stabilizatorjev. Se pa tudi da kupiti z različnimi deleži maščob. 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti