Miši

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

tema odprta - 6. jul 2017 8:09 | ogledi: 1.309 | odgovori: 5

Na karton sem dala lepilo za miši na balkon in v spalnico.Sedaj ga mi je nekaj steklo dol na ploščice in parket.Kako naj to očistim

dvorana

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. jul 2017 8:36

Z jedilnim oljem. Olje pa potem z detergentom za posodo

Preverjeno deluje, smo čistili mačka. 

 

V.

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

6. jul 2017 9:21

Ubogi maček...ampak ideja je pa dobra in dokaj humana za mačka 

helgula

Mygrace

sporočila: 6506

6. jul 2017 10:16

Ce je selotejp lepilo in ce ga meni rata s putrckom odstranit, potem v tole olje globoko verjamem. Ne gre pa od prve, je treba en malcek potrpljenja Srecno! Porocaj.

Mygrace

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. jul 2017 11:31

Z oljem se odlično očisti tudi smola iglavcev (z avta po kampiranju v borovi senčki, z rok po prelaganju svežih smrekovih desk...).

To, da maček na kožuhu prinese karton z lepilom ali celo deščico, pa ni tako redka stvar...ljudje miši, ki so se ujele, samo odlepijo in pustijo past za naslednjega kandidata, maček pa se najbrž zaradi vonja po miših smuka okrog tega. Je pa mal živčen, ja, dokler zadeve ne odstraniš.

V.

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

6. jul 2017 18:15

Hvala.Doma imamo gozd in ko pride mož domov s smolenimi rokami, mu nalijem jedilno oljein gre vse stran.Nisem vedela , da to deluje tudi naploščicah in parketu.Parkrat sem ponovila s sirkovo krtačo in še ene parkrat bom, pa bo.Samo ob 12.uri so bile ploščice tako razbeljene, da nisem mogla več klečati tam.Če bom imela še zadrege,vas povprašam.Lepo se imejte.

dvorana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti