Kje kupiti trahano

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

3. jul 2017 11:21

hedonist je napisal/a:

 Ni treba s tako nejevoljo reagirati na napisane poste :( vsak, ki je kaj napisal, ti je skušal pač po svojih možnostih pomagati in najmanj ,kar je, bi se lahko za njihov trud zahvalil :( tarhana ali trahana očitno ni artikel, ki bi se pri nas prodajal za vsakim vogalom pa tudi sicer se ga v naši kulinariki ne uporablja . To je dejstvo razmisli pa malo o svoji komnikaciji .

hedonist

 Res je ampak še vedno ne ve kje je mogoče kupit ( tarhano ali trahano).

mamazeljka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. jul 2017 11:24

Mjanmar, se strinjam s Hedonistom, takle odgovor pa res ni primerna zahvala tistim, ki so ti želeli pomagati. Saj si vprašanje res jasno zastavil, ampak vsi odgovori so bili več kot dobronamerni. Res ne vem, zakaj je potrebna taka nestrpnost? Pa že dolgo si naš član. Mogoče si imel pa samo slab dan.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. jul 2017 11:53

Hja. Na bosanskem fejsbuku piše, kje naročiš. Zdaj če ti je še brati pretežko, potem drugič raje napiši, da iščeš nekoga, ki ti bo prinesel pred vrata. Samo zaradi preciznosti, se razume. 

Sonja

mjanmar  

član od: 26.10.2003

sporočila: 10

3. jul 2017 15:19

limnol jaz na bosanskem fb vidim kje naročiti v Bosni. Jaz sprašujem v Sloveniji. Če piše za Slo, potem se ti opravičujem in prosim za link. To bi lahko storila že na začetku, namesto da pametuješ. 

Vsem ostalim pa  sporočam, da imajo prav. Res sem bil nesramen.  Trenutno nimam slab  dan, ampak kar dneve. Se iskreno opravičujem, vem da ste hoteli pomagati. Se bom poboljšal

Reeves

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. jul 2017 21:31

Priznam, zmagal si. Upam, da ti je to polepšalo dan. 

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. jul 2017 8:33

Mjanmar vesel sem, da si priznal :)

hedonist

mjanmar  

član od: 26.10.2003

sporočila: 10

4. jul 2017 15:17

No, da povem kaj je novega. Fb stran "bosanski izdelki v Sloveniji", katere link je dala limnol se sploh ne ukvarja s prodajo, ampak s promocijo.

So pa svetovali (tako kot lartep) trgovino Meri na Zadobravški. Baje sproti nabavljajo in se mogoče da tudi kaj po naročilu. Imajo pa instant tarhana juho. 

Je pa zanimivo, v Krupi prodajajo trahano, v Sarajevu pa tarhano. Nekje pa celo tarano. Je pa ista stvar. 

Reeves

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. jul 2017 17:16

Mjanmar, zdaj pa resno - nisem pripela linka "bosanski izdelki v Sloveniji", ampak link na stran Aidina tarhana i pilav. Sem preverila. Ker gredo v drugi polovici julija na dopust, sporočajo, da naročila sprejemajo do 13. 7. Ampak, ja, so pač v Bosni. Smola.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jul 2017 17:17

mjanmar je napisal/a:

Je pa zanimivo, v Krupi prodajajo trahano, v Sarajevu pa tarhano. Nekje pa celo tarano. Je pa ista stvar. 

Reeves

 Odvisno od okolja. Mnogokje enako jed poimenujejo drugače, od kraja do kraja, od pokrajine do pokrajine, kaj šele od države do države. Jaz poznam tarano. Tudi kvrguša in kljukuša na primer sta imeni za enako jed, meni eno najljubših z balkanskega konca.

mamamia

Mygrace

sporočila: 6506

4. jul 2017 18:24

Kadar me prime, ribano kaso v paradiznikovo juho zakuham 

Mygrace

 

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 4. jul 2017 18:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti