Biskvit za rolado

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

tema odprta - 25. jun 2017 11:18 | ogledi: 4.777 | odgovori: 11

Imam eno prošnjo drage kolegice, kolegi: kakšen je najboljši recept za roladni biskvit ? Že v naprej se vam zahvlajujem, rabim pa hiter odgovor , ker bi ga rad delal za po kosilu :)

hedonist

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

25. jun 2017 13:54

En recept,ki sem ga že daleč nazaj prepisala iz enega komentarja tete torte;

5 jajc,1 jogurtov lonček moke,en jogurtov lonček sladkorja,1/2 pecilnega praška

Rumenjake in sladkor zmiksaš,iz beljakov narediš sneg,ga primešaš rahlo v rumenjakovo maso(če hošeč rjav biskvit,dodaj malo kakava v prahu)

Lahko pa zmiksaš kar cela jajca in sladkor,samo malo dalj časa miksaš.Jaz miksam cela,pa je isto dober biskvit za rolado.

 

Moko je fino,če jo v maso preseješ,pa saj to itak obvladaš

ultranova

Sporočilo je spremenil(a) ultranova dne 25. jun 2017 13:55

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. jun 2017 14:48

Hvala :)

hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. jun 2017 16:10

hedonist, predvidevam, da sem za danes prepozna,  bo pa za drugič ali za druge 

Stara mama me je naučila (bile so žlice, a sem si jih kasneje stehtala) 

- 1 jajce

- 15 g sladkorja

- 25 g moke

Ponavadi delam iz 5 jajc, del moke včasih nadomestim z mletimi oreščki ali kakavom, vedno pa brez pecilnega praška.

Ona me je učila posebej beljak, posebej rumenjak, vendar me je mum premamil, vanj vržem cela jajca s sladkorjem, pozabim zadevo za dvajset minut, nato počasi, od spodaj navzgor vmešam moko z dodatki. 

Rulado (na peki papriju) pečem na malo višji temperaturi, malo pod 200°C, cca 7 minut, včasih več, včasih manj. Pečeno obrnem na rešetko za hlajenje, pokrito s kuhinjsko krpo, peki papir prebožam z dlanjo, predhodno namočeno v mrzlo vodo in ga počasi odluščim od testa, ki ga včasih zvijem, včasih ne, rezultat pa je vedno odličen.

lp

mzm

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

25. jun 2017 17:04

Jaz delam podobno kot miška, brez pecilnega praška. Moko sem že nadomestila z ajdovo. Ko je pečena jo skupaj z mokro bombažno krpo  in peki papirjem zavijem v rolado. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

sharonstone  

član od: 14.12.2009

sporočila: 36

25. jun 2017 21:41

Najfinejši biskvit za rolado mi je izpadel po naslednjem receptu: 4 jajca,14 dag sladkorja, 1 vanili sladkor,4 žlice vode,15 dag moke, noževa konica pecilnega praška; - rumenjake s sladkorjem in vodo stepamo nad soparo, da se speni in zgosti, nato še na hladnem, da se ohladi, potem pa še rahlo primešamo moko s pecilnim in sneg.

sharonstone

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

25. jun 2017 23:36

Sama jo delam po razmerju 1-1-1, tj. eno jajce na eno žlico moke na eno žlico sladkorja. Beljake stepeš s sladkorjem,da nastane trd, a še mazav sneg, vanje enega po enega z metlico temeljito vmešaš rumenjake in temu na koncu dodaš še moko. Morda kakšno žlico olja, da je še malo bolj sočno. Opora biskvitu je pravilno stepen sneg, je pa treba malo kilometrine, da zadeneš pravi čas pečenja in pa pri sami pripravi mase.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 28. jun 2017 17:20

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. jun 2017 8:37

Uf zlate ste, hvala vsem :) mi je ratala u nulo, o njej ni več ne duha ne sluha :) si nisem mislil, da je to tako enostavno za nardit :)

hedonist

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

26. jun 2017 8:38

Točno tako kot Miribon delam biskvit zarulado tudi jaz. Vedno uspe, se fino zvije in ne poka.

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti