Kaneloni-zelenjavni, polpeti zelenjavni

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

24. maj 2007 19:07

Želela bi kakšen recepet za ocvrte zelenjavne kanelone ali pa vsaj namig kako to sami delate. Je poleg kuhane zelenjave in sirčka v nadevu še kaj? Tudi tisti od katke lopatke izgledajo super, ampak kaj ko takšne zapečene doma vsi ne jejo... tasau

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. maj 2007 1:40

Probajte, ne bo vam žal, res. Če delaš ocvrte kanelone (iz palačink), lahko daš notri na trakove narezano in prej malo popečeno mešanico zelenjave (pečena paprika, bučke, jajčevci, pa malo koruzice ali graha, po želji) in pa palčke sira. Zelenjavo zaviješ v narejene palačinke, ki jih po dunajsko paniraš in ocvreš, med drobtinice lahko zamešaš parmezan. Zraven paše tatarska omaka ali kakšna smetanova omakca. katka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

3. nov 2007 16:37

kaj bi pasalo k ocvrtim kanelonom kot priloga? Nadev bo iz mletega mesa in zelenjave, ne vem pa kaj naj zraven ponudim. Morda tudi kakšno pomako,... Nisem še nikoli delala, pa mislim, da bi bila jed presuha, če bi zraven ponudila še pire krompir. hvala za vse nasvete ariella

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 17:54

Zdravo! Kot sem že napisala na odgovoru nad tvojim, je dobra zraven kanelonov sirova omaka, ki jo kupiš že narejeno v prahu (knorr) in se ti res ni treba mučiti, pa še noben ne bo vedel in te bodo hvalili, kot le kaj Je v taki rdeči vrečki in piše gor Al Formaggio,imajo jo v mercatorju. Od iste firme imajo tudi gobovo omakco Al funghi in je tudi super. Sicer sem sama za domače zadeve, ne bi pa teh omak tu omenjala, če ne bi bile zares odlične. Mislim pa da imajo tudi take omakce tekoče v tertapakih v hladilniku, po moje od podravke, ki jih samo pogreješ, lahko pa še kaj dodaš svojega zraven. Nam je včeš tudi nacho sir, ki ga tudi kupiš v konzervi in enostavno pogreješ. Skratka, zdi se mi, da zraven kanelonov pašejo nekako kremne omake, najbolje sirove. Lahko pa poskusiš dat zraven tudi pesto genovese (mrzel) in tatarsko omako (od felixa v steklenički). Oboje daš na mizo v kakšno majhno posodico, kot za fondi, pa si bodo lahko vzeli zraven. To ti govorim zato, da se ne bi preveč namučila, ker bo že s kaneloni dosti dela. Če se ti ne mudi, pa počakaj do srede, ko bom imela polno malho nasvetov za kanelone katka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

3. nov 2007 18:02

katka lopatka, hvala za nasvet, bom naredila kar kakšno domačo sirovo kremno omakico. Imam zelo dober recept, pa se nisem spomnila, da bi pasal h kanelonom. ariella

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

3. nov 2007 21:23

Kaj pa polpeti z ohrovtom? Potrebuješ 1/3 ohrovta (zblanširan in na trakce narezan) 1/3ml.meš.mesa 1/3 na pol kuh.riža dodaš začimbe (sol,poper,petršilj...), 2 jajca in drobtine po potrebi. Spečeš v olju. Ko so polpeti pečeni dam v tisto "maščobo" od peke malo vode in pa kislo smetano. Pustim da zavre in postržem s pire krompirjem ter polpeti. ....pa dobro papanje nana1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 22:26

nana1, zadnje vprašanje se ne nanaša na začetek foruma, je ariella_3 zastavila svojega, to sem tudi jaz šele potem opazila katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti