Kaneloni-zelenjavni, polpeti zelenjavni

RINA  

član od: 6.12.2002

sporočila: 28

tema odprta - 13. jun 2004 9:15 | ogledi: 11.534 | odgovori: 17

Jaz bi pa rada kakšen recept za zelenjavne kanelone in polpete , kaj takega ,da lahko shraniš tudi v zamrzovalno skrinjo.

Hvala in pozdrav, Rina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. jun 2004 10:52

Skuhaj rdečo lečo in jo pretlači. Dodaj spraženo čebulo, česen, peteršilj, sol, poper, origano, jajce, ovsene kosmiče in po potrebi drobtine. Vse dobro premešaj in masi dodaj kuhan grah, koruzo, lahko špinačo ali na kocke narezano papriko, oblikuj polpete, povaljaj v drobtinah in speci. Z zelenjavo previdno, ker jo je hitro preveč. lp Vesna Milek Recko

macka21  

član od: 24.8.2004

sporočila: 2

24. avg 2004 20:52

zelo zelo dobro mnjam joga

macka21  

član od: 24.8.2004

sporočila: 2

24. avg 2004 20:53

joga

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

27. jan 2005 7:58

Koliko časa se kuha rdeča leča? Za koliko naraste? Hvala! Zdenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2005 9:28

Za namočene stročnice je značilno, da se kuhajo okoli 20 minut. Lahko kupiš pa že kuhano rdečo lečo v pločevinki. Naraste pa ne veliko. Loni Makaroni

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

27. jan 2005 14:18

uf, meni se rdeča leča skuha (beri razpade) takoj, verjetno 10 minut. nenamočena rina, moji zelenjavni polpeti grejo po naslednjem principu: žakelj blitve blanširaš (hitro pokuhaš, najbolje v pari) dobro ožameš in nasekljaš dodaš dve skodelici kuhane soje (lahko iz pločevinke) ali namočenih in ožetih kosmičev (oves, rž, pira) ali kombinacijo... dve skodelici naribanega sira ena manjša nasekljana čebula, dva strta česna začimbe po izbiri (jaz dajem bolj zelena zelišča, lahko daš pa tudi več popra, papriko, čili, curry...) eno do dve jajci (v bistvu podobno Recinemu, le da mora biti zame nujno SIR) potem začneš vse skupaj mešati in če je mokro, dodajaš drobtine ali moko ali suhe kosmiče. Če je suho, še drugo jajce. Mora biti pocasto, da se da oblikovati v polpete. Če narediš tanke in vmes polagaš polovinil (ne kuhinjsko prozorno ali pa alu folijo, ker sta pretanki), se lepo zamrznejo in spečejo neodmzrnjeni.

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

23. maj 2007 22:09

Obujam tole temo, ker tudi mene zanima kakšen dober recept za zelenjavne kanelone... tasau

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. maj 2007 2:39

Nam so kaneloni dobri s špinačo, ki jo prevreš (lahko uporabiš tudi zmrznjeno, sedaj je dobra sveža), nato dodaš česen, rumenjak, pretlačeno skuto ali kakšen drug sir, lahko tudi jogurt, sol, poper in muškatni orešček. S to mešanico napolniš kanelone, ki jih nato naložiš v pekač, poliješ z bešamelom ali kar s kislo ali smetano, potreseš z naribanim sirom in hop - gratiniraš v pečici. Imaš pa res razne variacije na to temo...Zelo okusni so tudi z gobicami, ki jih prepražiš na čebuli, začiniš in potem narediš na podoben način. Kanelone pa nadevane lahko tudi paniraš in ocvreš v olju, mislim da je tak celo originalen recept. katka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. maj 2007 8:29

Treba je ločit kanelone iz testenin in tiste, ki jih delamo iz palačink (te lahko po želji ocvremo), one prve pa spečemo v pečici, v podobni družbi kot lazanjo. En tak klasičen recept je špinača in ricotta (se jo dobi tudi v večini naših trgovin zdaj). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. maj 2007 14:55

Katka Lopatka, se mi sliši naravnost "apetitlih", pa še vse sestavine imam doma, tako kombinacijo anvadno uporabljam za štruklje, zraven dam navadno še al dente kuhano celo pšenico. Bodo pa enkrat za spremembo kaneloni. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti