Sadje v alkoholu ne v žganju ??

majdapog  

član od: 29.5.2006

sporočila: 23

tema odprta - 5. jun 2017 11:33 | ogledi: 3.564 | odgovori: 3

Zanima me , se lahko liker ali pa sadje namoči ( za na sonce)  namesto v domače žganje , ker mi okus žganja ne odgovarja .., če je možnost  v kakšnem razmerju se redči  alkohol  ( z prekuhano vodo ali  destilirano vodo ..- Hvala

majdapog

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. jun 2017 12:24

Za domačo rabo bo najbolje redčiti alkohol kar s prekuhano vodo - vodo prevri, pusti, da se ohladi, in skozi filter papir (tisti za kavo) ali gosto krpo odfiltriraj karbonat, ki se  bo izločil. Hladno vodo potem mešaj z alkoholom. Koliko hočeš imeti razredčenega, je pravzaprav odvisno od tebe - pač toliko, kolikor imaš rada "močno" alkoholno sadje. Vendar pa, če se ti namočeno v žganje sicer dobro obnese, jaz s koncentracijo alkohola ne bi šla kaj dosti pod tisto, ki je v žganju (običajno tam nekje od 35 do 40 vol. %). Če boš preveć razredčila, se lahko stvar tudi pokvari (zavre). 

Na alkoholu mora pisati, kolika je koncentracija (pri "čistem" alkoholu ga je 96 vol. %). Čisti etanol lahko kupiš v lekarni, samo tam je dražji kot v trgovini. Pred časom sem ga videla v Mercatorju (Dana alkohol 96 %). Pazi, da ne kupiš denaturiranega - ta je cenejši, a ni primeren za uživanje, kar ti sicer tudi že okus pove. 

Sonja

majdapog  

član od: 29.5.2006

sporočila: 23

8. jun 2017 11:54

Hvala Sonja - zelo si mi pomagala - bom probala kako bo izpadlo - amaretto ..

majdapog

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jun 2017 23:23

Zakaj ne vzameš vodke? Nima vonja (vonj sadja pride tako bolj do izraza), pa tudi okusa skoraj ne. Je pa seveda cena .......

Lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti