Krompir - koliko časa

rose22  

član od: 5.8.2015

sporočila: 15

tema odprta - 19. maj 2017 13:24 | ogledi: 3.285 | odgovori: 6

Pozdravljeni, vem, da je krompir bolje kar takoj po kuhanju pojesti. Zanima me pa čisto nekaj drugega. Koliko časa lahko imam olupljen in narezan krompir zunaj, preden ga dam pečt v pečico? Namreč, za kuhan krompir je krompir po navadi počakal v posodi z vodo. Sedaj pa gre v pečico in je seveda "na zraku". 3 ure? Nič?

rose22

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

19. maj 2017 13:42

Po mojem mnenju nič, ker ti bo na zraku potemnel. Jaz bi ga vseeno pustila v vodi in pred peko odcedila in obrisala s kuhinjsko krpo....potem pa v pečico z njim.

helgula

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. maj 2017 14:16

Pusti v vodi kakor dolgo hočeš pol ga odcedi in osuši z krpo, začini, naolji in daj v pečico :)

 

hedonist

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

19. maj 2017 14:29

Krompir imaš lahko olupljen v vodi in v hladilniku kak dan. Meni se je že zgodilo tako in ni bilo nobenemu nič, ki ga je jedel. Skuhan krompir imaš lahko tudi par dni za nadaljno obdelavo - recimo tenstan...

branka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

19. maj 2017 14:39

hedonist je napisal/a:

Pusti v vodi kakor dolgo hočeš pol ga odcedi in osuši z krpo, začini, naolji in daj v pečico :)

 

hedonist

    Tako delam tudi jaz.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. maj 2017 18:01

Jaz krompir zavrem in tako pustim. Odcedim, solim, pustim malo vode, stresem na naooljen pekač, dobro premešam ter pečem na 200 st.c.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. maj 2017 6:43

Do uporabe pustim v vodi in na hladnem (lahko tudi dan dva v hladilniku, če sem ga preveč olupila), nato ga uporabim ali za kuhanje ali za peko, le da ga pred peko (cvrtjem) dobro osušim.

Če hočete en res hrustljav pečen krompirček, ga stresemo v rahlo naoljen pekač in malo potresemo z ostro moko in premešamo (večkrat dobro potresemo pekač). Ostre moke pa damo le toliko kot bi ga narahlo "pocukrali". Pečemo pri 200 oC, da postane zlato rumen. Tako pripravljen je odličen, zlasti sedaj, ko bo kmalu prvi domač krompirček. Ostri moki lahko dodamo tudi malo sladke paprike v prahu.

 

 

 

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti