Čokoladna torta z malinami

sarci123  

član od: 2.10.2015

sporočila: 14

tema odprta - 11. maj 2017 13:14 | ogledi: 2.927 | odgovori: 7

Zivjo pekarice in peki.

Danes delam cokoladno torto:

- biskvit iz mandelnov

-temna krema (temna cokolada)

-malinov zele

-svetla krema (mlecna cokolada)

- cokoladni preliv

 

Delala sem po receptu kljub temu da je bila temna krema malo grenka sem vseeno vlila v pekac... sedaj pa nevem a more tako biti ali mi to lahko uniči torto

Je ze kdo delal tako torto in ve iz iskusenj? Delala sem po receptu in tam ni blo dodanega nic cukra. 

Lp 

sarci123

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

11. maj 2017 13:53

Odvistno od recepta. Če je v njemu brez sladkorja, potem je že tako. Res pa je, da vsi recpeti niso vsem všeč. Nekateri imajo radi bolj sladko, nekateri ne maramo preveč sladkorja. V bistvu je že sama čokolada vsaj malo sladka, če le nisi dala čez 80% vsebnosti kakava. Kar je pod 80% je vsaj malo sladko.

Mogoče se pa dobro ujame temna krema in malinov žele. Tudi sam sem naredil že precej tort v kombinaciji s kremo s temno čokolado in malinami, pa sem nekje dodal malce sladkorja v kremo, ker niso bile maline dovolj sladke, če pa so bile le te dovolj sladke, potem tudi ni bilo sladkorja v kremi.

V osnovi so nam manj sladke torte bolj všeč.

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

11. maj 2017 14:20

sarci, če misliš, da bi bilo premalo sladko pa naredi še malo mlečne čokolade s sladkorjem in vlij čez. Ali pa sladko smetano sladkano.

branka

sarci123  

član od: 2.10.2015

sporočila: 14

11. maj 2017 15:20

Ja sej ko se strdi bom nalila se eno kremo tista bo bolj sladka pa upam da bo vredu

sarci123

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

20. maj 2017 10:53

Jaz pa potrebujem nasvet in sicer zakaj se mi občasno loči krema od biskvita, ko odrežeš kos torte in jo peležeš na krožnik? Biskvit vedno namočim in kreme zadnje čase delam take, da jih vlijem v model.

branka

sarci123  

član od: 2.10.2015

sporočila: 14

20. maj 2017 14:36

Branka kakšno kremo pa delate. Meni pri teh tekočih kremah vedno ostane na biskvitu...uporabljam pa  smetano+jogurt in zeletino v listicih nikoli problema..hladno maso na biskvit in vedno lepo stoji in isto s kremami smetana+ stopljena cokolada

sarci123

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. maj 2017 10:09

Odvisno od kreme in tudi od biskvita oziroma drugega testa, na katerega daš kremo. Če je biskvit po vrhu gladek ozorima je po vrhu kot nekakšna tanka, gladka opna, in je krema na primer maslena ali bolj čvrsta, se zna zgoditi, da se krema ne vpije v testo in se zato loči. 

Sem to že videla, da se krema loči od testa (pri beljakovem testu se to rado zgodi), sama te smole doslej še nisem imela.

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

21. maj 2017 16:45

sarci 123 delam tudi sama zadnje čase take kreme, mi je pa prišlo sedaj na misel mamamia, da je pa res to z biskvitom vzrok. Če dam zgornji del biskvita je res tisti zapečen del razlog. No, hvala

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti