Bovla

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

tema odprta - 12. jun 2004 20:06 | ogledi: 14.647 | odgovori: 9

Pregledala sem bazo receptov za bovlo in našla nekaj idej. Jaz pa vseeno iščem bovlo, v katero se da breskve in rdeče vino. Pozna kdo recept? Mi ga zaupate?

Hvala!!!!

Taia

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

13. jun 2004 19:06

hmm jst poznam nekaj podobnega sangriji ... kar smo učasih ustvarjali kat tako malo po svoje ... sadje sezonsko kar je pač od lubenic ananasa melon jagod breskev marelic borovinc kar pač pride pod roke ... rdeče vino (refošk)ali kaj podobnega .. cviča niso mel najbl radi potem malo cukra da je bol sladko vinu smo dodajali tudi zgane pijače viski malibu vodka ... in kaj podobnega kar pač je in kar človeku paše ... vse skupaj dobro premešali in dal u hladilnik da se je pošteno odladil ... to je vse ... ostane samo se to da popijes in pojes kar plava notr sporočilo je spremenil(a) t_baby dne 13. jun 2004 19:07:03

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

13. jun 2004 19:26

hmm...sicer ne vem točnih količin ampak slišala sem že da pride dobra bovla če breskve narežemo na koščke in jih neki časa namakamo v rumu in sladkorju (kar nekaj ur) potem pa vse skupi zalijemo z rdečim vinom (refošk, treran)...meni se sliši dobro nisem pa še probala...bom letos ko bo sezona breskev.... Lp Natasa

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

13. jun 2004 22:01

Hvala vama! Oboje se mi sliši zelo okusno!!! Očitno se je treba prepustiti ustvarjanju! Zanima me le to, če je potrebno sladkor in vino kaj greti, prevreti ali je dobro, če se zmeša kar hladno? lp, Taia Taia

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

13. jun 2004 22:59

hm...po mojem mnenju se to le dobro premeša in ohladi.... lp Nataša

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jun 2004 23:18

Pojdi v knjižnico in si nabavi knjigo z naslovom Pisani svet koktejlov od Aleša Ogrina Alexa, našega priznanega barmana in svetovnega prvaka v mešanju pijač. Tam imaš kar nekaj izvrstnih receptov a pazi, da ne bankrotiraš. lp Vesna Milek Recko

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

14. jun 2004 12:10

Pri nas narežemo breskve na male kocke, dodoamo sladko belo vino, malo hruškovega likerja, lahko tudi kakšen kozarec penine, malo posladkamo in damo v hladilnik. Ko je ohlajeno pa spijemo in pojemo.

dulcinea  

član od: 22.9.2005

sporočila: 14

22. sep 2005 21:42

Živjo! Vem da je poletje že mimo, vendar ti vseeno pošiljam recept za bovlo iz breskev in vina. V skledo daš na krhlje narezane breskve. Zaliješ jih z belim vinom (lahko tudi z rdečim, vendar je sprobano belo boljše), dodaš par žlic sladkorja (po okusu) in nekaj klinčkov. Vse skupaj daj za nekaj ur v hladilnik. Pa dobro uživanje, D dulcinea

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

23. sep 2005 7:59

No jaz pa delam takole: breskve narežem na kocke, sladkam, dodam malo ruma, cimeta, klinčke, vanil. sladkor, pustim da breskve spustijo sok, zalijem z refoškom in fanto(oranžado), ohladim.........pa jo spijemo! ANJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. sep 2005 9:22

Breskve narežem na krhlje (še posebej okusne oziroma aromatične so vinogradniške, prav zdaj najbolj zorijo), jih potresem z vanilijevim sladkorjem in prelijem s toliko vina (belega ali rdečega, je vseeno), da so pokrite. MAriniram jih čez noč v hladilniku, potem pa jih prelijem z rose penino. Mislim, da bi to lahko bilo to, po čemer je povpraševala Taia. Če dodaš še malo kakšnega likerja z okusom breskve (ali vanilije - poskusi, aroma izvrstno dopolni breskve) ), bo bovla še pridobila na okusu. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti