Brezplačno oddam vrt za letošnjo sezono

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

tema odprta - 9. maj 2017 17:21 | ogledi: 6.179 | odgovori: 14

Zdravo,

zaradi pomanjkanja časa, bi odstopila najeto njivo za letošnjo sezono. Vem, da je kar malo pozno, pa vseeno se morda kdo najde, ki bi želel imeti nekaj svoje zelenjave.

Lokacija: Savlje, Ljubljana
cca. 400m2

Iščem nekoga ali družino, ki bo lepo poskrbela za nekdanji vrt, kjer že rastjo maline, ribez, jagode, sadno drevje. Vložiti bo potrebno kar nekaj dela (ali prositi bližnjega kmeta, da preorje), ker letos zemlja še ni bila obdelana.
Če bo kdo zainteresiran, naj sporoči na ZS. Prosim samo resni.

Anouk

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

11. maj 2017 12:02

Pa kaj ga nihče noče, bi ga jst vzela,  če ne bi bila s Postojnskega, pa še doma imam že 4 njivce, no skupaj s taščo. Za eno družino je zelenjave in sadja lahko skor fzadosti. 

Malčica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. maj 2017 12:19

Ja je treba delat ....je mnogo lažje it na Karitas :(

hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. maj 2017 12:52

Kako pa vesta, da ga nihče noče? Avtorica je prosila za sporočila na ZS.

 

lp, proxima

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

11. maj 2017 13:00

Tudi na Karitasu ne dobiš kar tako, na lepe oči.

dvorana

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

19. nov 2018 12:54

Žal se nihče ni javil :/

Anouk

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

19. nov 2018 13:42

Nič hudega, si bo zemlja vsaj malo opomogla med setvami, tudi to je pomembno.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

kozamurnik

sporočila: 2311

21. nov 2018 21:14

Bom  se jaz svoj loncek pristavila.

Moja mami, ki je veliko let zivela v velikem mestu, ni imela pojma o vrtnarjenju. Ko pa je sla v penzijo, jo je vrtnarjenje cisto zasvojilo. Kupila si je manjso parcelo in celo rastlinjak, skratka, tri druzine oskrbuje s svezo zelenjavo.

In ji vcasih kaka" fina dama" rece: lahko tebi, ti imas svojo zelenjavo, jaz revica, moram pa vse kupit, pa kako je vse drago...in nato mami, dobro vzgojena, lepo odvrne, da bi jo lahko tudi ona imela, da ima okrog  hise  veliko zemlje, drugi dami spet svetuje, naj zemljo vzame v najem. Da kar naenkrat ne slisijo vec na to uho, je  menda jasno. 

Tako da ima hedonist  po svoje kar prav. Meni se zdi naravnost neverjetno, da nihce noce ponujene njive ???!!!. Ce bi pa Anuok ponudila zastonj zelenjavo bi jo zagotovo vzeli. Ocisceno, kajpada

 

murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. nov 2018 21:53

Morda pa vseeno objave ni prebral nihče, ki bi bil primerno blizu, bi imel čas (končno so tudi vrt oddajali prav zaradi pomanjkanja časa), ki bi si upal obligirati za urejanje, predvidevam, da ob hiši,..... Konec koncev, mnogi tule imamo svoje vrtove, mnogi so predaleč, imajo preveč obveznosti,.....

Ni, da bi kar tako presojali, da so tule leni, nezainteresirani,.....

rimljanka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

22. nov 2018 6:12

Kdor vsaj malo vrtnari ve, da je z vrtom kar veliko dela, pa narediti je treba takrat, ko je za neko opravilo pravi čas, pravo vreme, luna in še kaj in ne čez teden ali dva. Pa med dopustom mora nekdo poskrbeti vsaj za zalivanje Pa tudi kljub trudu vedno ni uspeha, nenazadnje tudi denarni vložki niso zanemarljivi, saj so semena draga, prav tako razna gnojila in škropiva, voda za zalivanje, če je bolj sušno leto.... da ne omenjam primernega orodja, pa kam vse to spravit, če nimaš ravno hiše in garaže. Bi bilo velikokrat lažje in bolj enostavno, če bi zelenjavo kupili. Tako da Kozamurnik, tudi če ima tvoja mama lep vrt, nič ne zraste samo, saj mora na urejen in negovan vrt padati senca gospodarja - tako da ji ni nič podarjeno, kot mislijo te fine gospe. Verjamem pa, da je ponosna na svoje delo in obilne pridelke.

Pa ne me narobe razumet - imamo vrt, njivico oz. dve, nekaj sadnih dreves, nekaj grozdja in vem o čem govorim. Ponosna sem na to, da kar nekaj pridelamo za lastno uporabo, da v času obilnega pridelka, lahko tudi komu kaj dam, kar ne bom porabila, ostalo pa pač dokupim, kar še manjka ali za kakšen lušt izven sezone. V vseh teh letih sem ugotovila, kaj pri nas zraste in kaj ne in niti nima smisla sejati. Najbolj pa sem vesela sedaj jeseni, ko imam obilo domačega radiča, nekaj motovilca in špinače, pa še vedno lepo zelen vrt z zeljem, ohrovtom, brstičnim ohrovtom in brokolijem, pa seveda vedno svežim petršiljem in tudi že solato, ki bo naredila glavice spomladi, če bo sreča.

 

 

tedyka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. nov 2018 7:28

In, če vrt ni ravno tik hiše, nikoli ne veš, ali boš pridelek pobral sam, ali ti bo kdo to delo že vnaprej "prihranil". Če so to štirinožci, se še nekako da razumeti, dvonožci ti pa hitro vzamejo veselje do vrta.

Nisem delala izračunov, močno pa sumim, da z doma pridelano zelenjavo na naših malih njivicah in vrtičkih ne prihranimo kaj dosti. Gre bolj  za veselje do vrtnarjenja in zavedanje, da je naša zelenjava, če z vrtom pametno ravnamo, bolj okusna in  kvalitetna od tržne ponudbe.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti