Sveža čebula

rose22  

član od: 5.8.2015

sporočila: 15

tema odprta - 25. apr 2017 10:40 | ogledi: 2.804 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

 

mogoče se vam bo zdelo moje vprašanje smešno, ampak kaj naj. :D Sem že brskala po forumih, ampak nisem nič našla.

Zanima me, koliko časa prej lahko olupim in narežem čebulo, za kuhanje seveda, da bo še vedno v redu? Sicer česen vedno lupim in režem sproti (za solate). Ker pa rabim malo več čebule (imam pa majhne "čebučke"), me zanima, ali je narobe, če na primer 3 ure pred kuhanjem narežem čebulo? Ali naj jo dam v hladilnik ali pustim zunaj na sobni temperaturi?

rose22

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. apr 2017 10:46

Joj, seveda, lahko jo imaš tudi dan ali dva v hladilniku, le dobro zaprto.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. apr 2017 10:50

Seveda bo še v redu, ampak v treh urah se bo čebula na zraku pošteno zdišala in tudi delno osušila. Če pripravljam vnaprej, potem raje shranim že prepraženo čebulo - dobro zaprta počaka v hladilniku na naslednji dan, tudi zamrzniti se jo da. Če hraniš svežo narezano čebulo, jo daj v hladilnik v tesno zaprti posodi.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. apr 2017 13:03

Čebulo večkrat narežem v naprej, ali shranim, če mi ostane. Dam, kot je napisala limnol, v dobro zaprto posodo in v hladilniku brez težav vzdrži dva ali tri dni, brez da bi se zmehčala ali razdišala.

Tri ure prej tako sploh ni problem, le s prozorno folijo jo pokrij.

mamamia

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

26. apr 2017 11:02

No, lepa reč. Mene so pa že dolgo tega zastrašili (ali pa sem nekje prebrala), da narezana čebula na zraku oksidira in postane grenka.

sonci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti