Domača maža za sončenje

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

tema odprta - 23. apr 2017 17:34 | ogledi: 6.826 | odgovori: 7

Našla sem zanimiv recept za doma narejeno mažo za sončenje. Da me ne bo kdo obtožil plagiatorstva, prilagam povezavo: https://www.natural-loti.si/rmanova-maza-za-sonce

Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. apr 2017 7:16

Mi nismo nikdar komplicirali, Ko so bili otroci še otročaji, smo jih na morju zalili z oljčnm oljem in ajd na sonce. Toliko kot dodatek, če morda katera ni razpoložena za pripravo domačoh maž, ne želi pa kupit že gotovih izdelkov. 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. apr 2017 11:57

To ni krema za sončenje, kvečjemu krema za blaženje poškodb po sončenju. Čudno, da je zadevo napisala neka Dolores Grebenc, potem je pa članica z nickom Dolores tole objavila.

Vendelina jr.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. apr 2017 14:09

No, Dolores Grebenc definitivno ni Dolores, ki je posredovala link.

 

rrr

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

24. apr 2017 18:34

Recept sem našla po naključju, ko sem iskala kafrino olje. Delala sem že olje za sončenje po receptu, ki je vseboval ognjičeve cvetove, zelene orehe in korenje, zelo dobro se je obneslo, ker je pa tale recept bolj enostaven in ponuja zaščito s faktorjem petindvajset, sem se odločila, da poskusim. In, ne, nisem Dolores Grebenc, sem šla prav gledat, od kod vam to. Če komu koristi, prav, sicer pa ne bi rada, da bi spet perje letelo.

Dolores

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. apr 2017 11:12

Ne vem, od kod podatek, da naj bi imelo tole zaščitni faktor 25. Edini članek, ki sem ga uspela najti in v katerem so dejansko merili zaščitni faktor ekstrakta rmana, ugotavlja, da ta ne nudi prav nobene zaščite. So naravna olja, ki ga imajo - en zelo uporaben seznam je tukaj - seveda je pa potem vaš problem, kje boste našli olje malinovih ali korenčkovih semen. Z omenjenim pripravkom se torej raje mažite po kopanju ali kar tako, če imate suho kožo in zanesljivo vam bo dobro del, za zaščito pred soncem pa raje uporabljajte kaj preskušenega ali še bolje ukrepe tipa senca, srajca ali klobuk. 

Sonja

KatjaŠ  

član od: 7.1.2023

sporočila: 4

23. jan 2023 19:57

Domači izdelki? Res ob tej jakosti sonca in močnega sevanja zaupate izdelkom iz vaše kuhinje? Ne vem, če je to najbolj pametno.

KatjaŠ

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

23. jan 2023 20:27

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti