Bela polenta

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. mar 2013 6:50

Imam doma že kar nekaj časa in čisto pozabil na njo. Pje.
Je kot priloga dobrodošla povsod tam, kot tudi navadna koruzna rumena polenta? Ali priporočate kaj posebnega. 
Razmišljam da jo danes končno sprobam...
Vsekakor pa sem si moral včeraj dopolniti zaloge za ajdove žgance. 
NJAAAM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. mar 2013 7:00

Hm, verjetno ni ista zadeva kot ameriški gritz, ki je bela koruza nekako predelana potem pa grobo mleta. 

Tipična južnjaška jed. Skuham jo na piščančji juhi, na koncu dodam malo smetane in nekaj naribanega sira. Delam na oko, ampak original recepti imajo en kup masla, smetane in sira. 

Mbrando, poišči kaj pod Shrimp and gritz.

 

 

 

Vanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. mar 2013 7:08

OO LEPA HVALA VANJA. 
Ja, glede na prebrano, pripravljaš zadevo podobno kot se pri nas pripravlja koruzna polenta. Le da mi dodamo maslo in parmezan.
Gritz...zanimivo poimenovanje

Še enkrat hvala iz srca!


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. mar 2013 14:46

Iz bele polente delam kačamak: na mešanici mleka in vode skuham polento, dam v skledo, zabelim pa s kajmakom, mehkim belim sirom in rezinami precvrte slanine. Ko to pojem, grem na njivo za tri dni, garat .

lp

cervus

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. mar 2013 12:06

Moja znanka je iz Idrije in belo polento skuha zraven golaža, vampov, jetrc v omaki,... tako kot jaz rumeno polento. Nem je všeč, je pa nikoli ne kupim...v navadnih trgovinah je nisem zasledil ali pa čisto avtomatsko kupim rumeno

ANJA

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. mar 2013 12:48

Jeje, čisto poleg rumene, instant je, gor je narisana koruzica :D

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. mar 2013 13:00

Hvala bannanna bom bolj pozorna - kupim in sprobam.

ANJA

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

14. okt 2013 15:41

Mal sem brskala in naletela na to temo, pa bi pristavila še svoj lonček. Torej, pri nas na spodnjem Krasu, smo včasih kuhali tri polente:

- rumeno iz rumene koruze, jedli smo jo z golažem, kislim zeljem ali kislo repo, jajci, dušenim ohrovtom, zraven radiča s fižolom v solati....

- krompirjevo iz krompirja in rumene korune moke, ta se je jedla samo zraven kislega zelja ali kisle repe

- in belo polento iz krompirja in ostre bele moke, ki se je jedla zraven "domačega" golaža, paradižnikove omake, srčk ali ledvičk v omaki, piščanca na omaki....

V novejšem času pa si tudi mi večkrat naredimo belo polento iz bele koruze, vendar tu nimamo "novejšega" imena, pač pa poudarimo, da je iz bele koruze. 

tisa55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti