Elektronski odganjalec klopov

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. mar 2017 11:19

Najbrž sta si v osnovi odganjalec klopov za ljudi in tisti za živali močno podobna, če že ne enaka. Naš kuža ga je imel. Sicer je sem in tja še staknil kakega zelo lačnega ali naglušnega klopa, a je bil rezultat najmanj tako dober, kot če mu dajala sredstvo v ampulah ali ga pršila s spreji. 

Cila

rajko0028  

član od: 5.7.2011

sporočila: 17

29. mar 2017 13:34

Elektronski odganjalci ne delujejo zaradi same "zgradbe" klopa https://sl.wikipedia.org/wiki/Klopi  če bi klopi in njihove ličinke imeli "ušesa in slušne organe" bi elektronsko odganjaje delovalo tako pa je njihov glavni organ Halerjev organ, ki deluje na "kemijo in premike".

Če se želite zaščititi naravno pred klopi brez cepljenja in repilentov uporabljajte B kompleks (za nas mačote je pivo odličen vir B kompleksa) in citronovke - ampak po vsakem obisku gozda, vrta ali parka se vse eno preglejte.

Pa samo še eno preprosto logiko bi omenil - zakaj gozdarjem, sekačim in podobnim "gozdnim poklicem" enostavno ne nabavijo elektronskih odganjalcev ampak jih raje cepijo in relativno drago plačujejo cepivo?

PS

Ker je klopov pri nas vsaj 40 vrst na svetu pa čez 800 (vsaka vrsta ima malo drugačen receptorski organ) lahko mirno trdim, da frekvenca iz Ka in K spektra nikakor ni učinkovita za klope ampak samo za proizvajalce in prodajalce tovrstne elektronske navlake (posamezni sestavni deli se dobijo na Ebayu za manj kot 1€) - bi pa v teoriji lahko deloval celotni spekter od V-C pasu, kar pa je praktično zelo težko doseči, če pa bi vse spravili v eno veliko škatlo, bi frekvence dušile eno drugo, ljudem (da ne omenjam mačk psov netopirjev ......) bi vseskozi brenčalo v glavi, da o potencialni škodljivosti ne govorim

(http://www-f1.ijs.si/~ziherl/VplivMikrov)   

 

 

 

rajko0028

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. mar 2017 14:23

rajko0028 je napisal/a:

 

Pa samo še eno preprosto logiko bi omenil - zakaj gozdarjem, sekačim in podobnim "gozdnim poklicem" enostavno ne nabavijo elektronskih odganjalcev ampak jih raje cepijo in relativno drago plačujejo cepivo?

 

 

 

rajko0028

S cepljenjem naj bi bili zaščitenoi pred  klopnim meningoencefalitisom, kaj pa limska borelioza? Za to ni cepiva.

lp

mzm

rajko0028  

član od: 5.7.2011

sporočila: 17

29. mar 2017 16:02

"S cepljenjem naj bi bili zaščitenoi pred klopnim meningoencefalitisom, kaj pa limska borelioza? Za to ni cepiva."

Sem eden od "srečnežov" ki smo imeli tako akutni bakterijski meningoencefalitis čez 3 tedne pa še  klopni meningoencefalitis + borelijo tako da lahko iz lastnih izkušenj trdim, da je borelija popolno ozdravljiva(če je odkrita pravočasno) in je podobna prehladu naspram meningoencefalitisu.

Ko sem bil prvič hospitaliziran so ženo "potolažili": če je v dobri kondiciji se ni za bati, drugače pa se lahko pripravite za najhujše.

Moje zanimanje za klope in preventivo proti njim izhaja od tedaj, ko sem v drugem primeru imel klopa prisesanega manj kot pol ure na notranji strani komolca.   

rajko0028

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. mar 2017 16:16

Borelija (Borrelia burgdorferi) je bakterija, ki povzroča bolezen, ki jo imenujemo lymska borelioza. Torej ti niso zdravili borelije, kvečejmu so jo uničevali.

rimljanka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

30. mar 2017 11:05

Veliko se gibljem v naravi in moje osebno prepričanje je, da se pred klopi lahko zaščitim s cepljenjem, res pa je, da sem se s tem zaščitila pred klopnim meningitisom pred boreliozo pa ne, močno pa upam, da se me izogne 

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

31. mar 2017 22:50

rajko0028 je napisal/a:

Če bi poznali osnove biologije takega vprašanja nebi postavili - drugače pa NE DELUJE.

rajko0028

 Rajko, vsak, ki pa pozna osnove slovenskega pravopisa, ve, da se "ne bi" piše narazen in ne skupaj.

Drejcolina

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. apr 2017 14:00

Domač anti klopko:

http://carovnijezmalekmetije.blogspot.si/2013/06/vceraj-in-danes.html

 Sama si ga sicer še nisem prirpavila, ker si klope ponavadi najdem kar sproti med sprehodom oz. nabiranjem gob, če grem v gozd. Enostavno dvigneš hlačnico do kolena in pregledaš nogo, isto za roke, in ga ponavadi najdeš, če se pregledaš kakih vsake 15-20 minut. ^^

Pač kratkih hlač raje ne nositi pri sprehodih čez travo/gozd, tudi če gre samo za  domači vrt, sicer se je treba malo pogosteje pregledati.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 01. 2017 15:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti