Iscem recept: ocvrti kalamari

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. sep 2010 20:28

Ej, čebulka, za dežjem VEDNO posije . Napisala sem le, kar je pač res. Skrb za materni (ali materin, če je komu ljubše) jezik je obveza vseh, ne le slovenistov v šolah in nasploh.

Ne vem, koliko slediš forumom po drugih spletnih straneh, ampak ponekod od silne spakedranščine človek komajda, če sploh, ujame vsebino povedanega.

Lokalni izrazi, narečne besede in podobno nikogar ne motijo, celo popestrijo tekst.

Tako je pač moje mnenje. Upam, da ne le moje.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. sep 2010 20:36

Čebulka, kar potolaži se, včasih gre res vse narobe.Ampak jutri bo nov dan, upajmo sončen, pa tudi ti boš boljše volje.Jaz sem tudi pristaš-ica lepe slovenske besede.Razumem pa tudi, da si hotela drugače povedati in si pač uporabila pike in vprašaje.So what!

naor

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. sep 2010 20:46

Ajoj, tema o pikicah, mene pa ni zraven ..................

Atina

Titina  

član od: 13.10.2004

sporočila: 19

13. sep 2010 21:12

Preizkušen recept za ocvrte kalamare pa je naslednji: narezane. osušene kalamare pomokaš v plastični vrečki (vrečko malo potreseš in kalamari se enakomerno pomokajo) nato pa jih polagaš v mrzlo olje v ponev. Ko se olje segreje in se kalamari pričnejo cvreti, ponev pokriješ z mrežasto pokrovko. Čez nekaj časa jih obrneš. Kalamari so lepo zapečeni in mehki. Zraven lahko ponudiš majonezo ali še boljše tatarsko omako. Morski pozdrav Titina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. sep 2010 21:22

Ma čebulka, kaj bi se jezila, enostavno, če ti se zdi, da je kdo žleht in zajedljiv ga ignoriraj, pa je. Če spokaš in greš, pustiš, da zajedljivci zmagajo.

Upam, da premisliš, pa se še kar naprej dopisujeva prek portalov.

ežoj

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. sep 2010 9:04

Ko smo že pri lignjih: Plinski žar, železna plošča. Pekel sem jih enkrat čez vikend, okus odličen, le da so bili vseeno nekoliko gumijasti. Ima kdo izkušnje s peko lignjev na žaru? Po mojem mora biti plošča dobro razgreta in lignje je treba na hitro opeči, kakšne tri minute. Kaj menite? LP booris

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

14. sep 2010 9:19

Čebuuulka ! Glavo pokonci in za nosom naprej. Ne pusti, da ti pridejo do živega take stvari, saj veš da v življenju pride še doooosti hujšega. Napisala si da ti gre vse narobe. Ne razmišljaj tako, saj tako privabiš v svoj svet same negativne stvari, ljudi... Lep dan vsem, imejte se radi. banana130

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. sep 2010 9:21

Jaz imam isti žar kot ti, pa na žalost zadnje nekaj mesecev, bolj kot ne, stoji. Sem razočaran nad njim vedno bolj. Lignje naredim kar v ponvi, kot si rekel na hitro. Solim jih na koncu, če sploh.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. sep 2010 9:27

booris je napisal/a:
Ko smo že pri lignjih: Plinski žar, železna plošča. Pekel sem jih enkrat čez vikend, okus odličen, le da so bili vseeno nekoliko gumijasti. Ima kdo izkušnje s peko lignjev na žaru? Po mojem mora biti plošča dobro razgreta in lignje je treba na hitro opeči, kakšne tri minute. Kaj menite?LPbooris

 

Preden dam lignje na žar, jih premešam z malo olivnega olja, toliko, da so malo premazani, potem pa jih na zmerno visoki temperaturi (to je pa malo odvisno od občutka) pečem le nekaj minut, vmes morda malo obračam, a vse skupaj ne traja več kot pet minut. So vedno lepo mehki, čeprav nekatere pustim, da se zapečejo do temno rjavega (ker imama to rada, sploh če se malo skorjice naredi). Je pač pravilo: če pri lignjih presežeš čas, da so pri pečenju še mehki, potem ostanejo gumijasti, četudi bi jih na ognju mučil še eno uro.

Vaja dela mojstra, ko boš dobil občutek za pravo temepraturo, bodo lignji na žaru za prirpavo prava "mala malica".

 

Pozdrav, mamamia

 

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. sep 2010 9:28

Boris, povlekel si me za jezik ( no, vsaj za prst, un za tipkat ). Če bi en krožnik kalamarov dal na mizo, nekaj bi jih trdilo, da so odlični, nekaj, da so gumijasti, za ene bi bilo preveč moke, za ene premal....... Kulinarika ( in posebej okusi ) ni egzaktna veda ( sem hotel napisat bolj po slovensko, pa se ne spomnem besede ) in zaradi tega so tudi mnenja različna. Če greš v " ta boljšo " gostilno, znano po kalamarih, kakršne koli dobiš, si ne boš upal ugovarjat.....Resnično ( po moje ) so lahko kdaj gumijasti, če se predolgo cmarijo na nizki temperaturi, drugač, poskusiš lahko več različnih načinov in se odločiš za enega, kot boljšega.

Rekel bi, da pri vseh " dobrotah " iz vode, gre predvsem a to imaš rad ali ne. Tisti ki te reči ima rad, bo v glavnem jedel dobre jedi, tist ki ne, bo našel sto in eno pomankljivost.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti