Iscem recept: ocvrti kalamari

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

13. sep 2010 9:15

k1977, žalitve niso nekaj, kar bi na KulSlo tolerirali. Prosim, zadrži neprijazne in žaljive besede zase.

moderator2

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. sep 2010 9:23

Jaz ne vidim nobene žalitve v mojem odgovoru, vidim pa vzvišenost in prazno pametovanje v citiranem postu. Ne razumem števila pik in vprašajev na koncu vsake povedi, če to sploh je, brez velikih začetnic, ločil. Jaz se niti ne bi obreknil, če bi kak moderator, kar naj bi bila njegova naloga, za to že prej poskrbel. Se opravičujem za off topic.

MITA  

član od: 19.9.2007

sporočila: 2

13. sep 2010 9:36

najbolj preprosto se kalamari naredijo takole : narežeš na trakce, povaljaš v ostri moki (dobro- da se kalamari osušijo v moki),povaljaš jih v jajcu (za 20 dag kalamarov vzameš eno jajce ) in ocvreš v olju MITA

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. sep 2010 9:41

Eno smo že imeli, ki je štela pike, pa smo je odvadili, ( a ne Atina ), evo enga ki zraven šteje še vprašaje ( verjetno bomo tudi njega odvadili ). Slovnica gor, slovnica dol, s številom pik, številom klicajev ali vprašajev se da enak stavek  povdarit na različne načine.

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. sep 2010 10:49

Čebulka, pri sebi doma jem najboljše.

Pa tudi v eni mariborski gostilni, mehki so ko' putrček, ampak počasi dobivam kompleks, če se sploh spoznam na kvaliteto ...

 

Sicer mi je pa na morju trapasto jest ocvrte kalamare v gostilnah, ko pa je tam toliko boljših jedi, sploh rib. Ker zamrznjene japonske lignje lahko jem  kjerkoli,  svežih rib iz Jadrana in drugih istrskih ali dalmatinskih ter otoških jedi pa ne ravno povsod. Imamo pač nekaj nekaj konob, v katerih mama kuha tisto, kar ata nalovi v morju ali se pase okoli hiše, sin pa streže ... In je boljša kakšna trilja, škarpena, arbunček in celo salpa ali skuša, čeprav ne zveni tako nobel kot brancin ali orada, ki jih po gostilnah itak le gojene prodajajo (divjaki se dobije kje drugje ...).

 

Z lignji se pa da še veliko boljše stavri delat kot jih zgolj cvreti. Čeprav tu in tam teknejo, jaz jih kar v Tušu naročim ....

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. sep 2010 11:49

Mamamia evo to si pa napisala tako, kot bi napisal jaz. Čestitke in hvala kajti vse od prve do zadnje drži. In to ti je uspelo brez dodatnih pik , klicajev in vprašajev. lp hedonist

neznan uporabnik

13. sep 2010 12:24

Pike, vejice, vprašaji, klicaji, pomišljaji....so ločila. Ki ločijo starejšo od mlajše populacije.. Ežoj, kot študent, to razume. Sinhronizacija je en krasen pojem. Če ga sprakticiraš, toliko bolje. Sama osebno sem prepričana, da nas mladi dobro razumejo. Za obratno pa ne bi upala trditi japaja

neznan uporabnik

13. sep 2010 12:29

Aja, jaz doma poham samo tiste fileje na hitro, za konkretno pohanje mi je pa še vedno pojem gostilna (ne vsaka!), tako kot za kakšen golaž, pasulj, ričet... So jedi, pri katerih si doma preveč škrt, jaz osebno z oljem recimo, so jedi, ki so boljše, kadar se jih kuha na veliko.. Kar se pa tiče primerjanja piškotov in drugih zadev s tistimi kupljenimi.... vedno sem in še vedno trdim, da je okus stvar navade (razen pri dojenčkih, a to znamo zaradi praktičnosti uspešno zatreti že v zgodnjem obdobju). japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. sep 2010 19:28

In zakaj jih ne bi? Saj so na razpolago, pa vsec so mi. In nisem ti jaz ocitala uporabo pikic in vprasajev, ce tvoja pripomba leti na to. Vsak po svoje pesem poje. mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. sep 2010 19:43

čebulka je napisal/a:
ej ežoj vsi ostali pa saj smo tukaj da se pogovarjamo ne ne pa da ste pametni glede slovenščine mora pa že biti kakšen drugi forum o pravilni pisavi ne bodite taki snobi no zzak1977 a ne razumeš pik in vprašajev ja kaj čmo čebulka

No, tole pa ne bo držalo. Nepisano pravilo je, da se vsak potrudi glede jezika toliko, kot se zmore. In kaj imajo snobi s tem?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti