Iscem recept: ocvrti kalamari

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. sep 2010 15:40

Joooj, ti pa tud nič ne razumeš ...pa ne more ga vendar nadret, če je pa tam v tisti naši skupini, kjer tekmujemo, katera ga bo našla v oni njegovi idili in... No, v bistvu vse zavidamo tisti grozni japaja in gruntamo, kje nas je prehitela in držimo pesti, da ežoj ne podleže skušnjavi ter jo pusti kvakat tam v onem ribniku...(morda jo kakšna mačka pogoltne ) Ognjič

TESSA  

član od: 13.2.2008

sporočila: 18

10. sep 2010 12:27

Narezane in osušene obročke kalamarov dam v razžvrkljano jajce , dam na cedilo , da jajce kar ga je viška odteče in nato posamezno povaljam v ostri moki. Na vročem sončničnem olju jih nato na hitro ocvrem in ocvrte odlagam na papirnato servieto , da niso mastni.Naenkrat ocvrem malo kalamarov , da temperetura olja ne pade.Preizkušen recept - so ravno taki , kot v gostilni. Pa dober tek........... TESSA

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

11. sep 2010 15:28

Moja nečakinja dela v eni takšnih restavracij in njen recept je - ocejeni vendar še mokri osoljeni kalamari predhodno pomokani z ostro moko, tik pred uporabo ponovno pomokaš in v olje. Pa naj vam uspejo....meni do tega recepta tudi niso. sivakoba

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. sep 2010 14:28

Joj joj, bogi lignji......kaj vi vse delate z njimi, mati mila !!! lp hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. sep 2010 15:14

Meni je prevsem zanimivo da je napisanih že precej zelo različnih receptov, pa vsi so "kot v gostilni". Če so narejeni v gostilni, so sami po sebi odlični? Katera gostilna je referenca? Vsak ligenj, če je ocvrt je že skoraj uničen po mojem mnenju, da ne iščete mogoče zgolj dobrega cvrtja? Slano, zapečeno, s tatarsko, z limono... notri pa važno da nekaj pač je :)

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. sep 2010 16:11

Še nobedn! zeta

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. sep 2010 17:31

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. sep 2010 18:46

čebulka je napisal/a:
ja ti pa veš iz kje pa si ,da še nisi tam jedla? čebulka

 

No, to mi pa tako zveni, kot da vsi, ki še nismo TAM jedli ocvrtih kalamarov, nimamo pojma kaj so to dobri ocvrti kalamari?  Jih imajo dobre samo v Črnomlju ali kaj?

Ocvrte jem zelo redko, lignje (najraje jadranske) raje pripravljam vse drugače, a če jih že cvrem, so tudi mehki in odlični.

 

Sicer jaz izraz "dobro kot v gostilni" razumem, da lignji niso gumijasti in trdi, kot znajo komu nastat, ko jih pripravlja doma. Meni je tudi kolegica rekla, ko sem ji prinesla doma narejene brizgane piškote, da so "tako dobri kot tisti, ki jih kupuje v Mercatorju" - sem to vzela kot pohvalo, ker ne jemljem dobsedeno vsega, kar nekdo reče, ampak se razumemo tudi v prenesenem pomenu.

Mamamia

 

 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 12. 2010 18:47

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

12. sep 2010 22:29

ravno prejšnji teden sem pripravila ocvrte kalamare in tokrat so mi prvič resnično uspeli. Zmešajte jajce, pol dcl mleka, narezano baziliko, narezan česen in pasto od paprike ( je nisem imela in sem dodala žličko paprike v prahu). V to marinado dajte narezane lignje za pol ure. Zmešajte moko, kar veliko soli in mletega popra in v to mešanico pomakajte lignje iz marinade. Zelo pomembno je tudi, da naenkrat ne pečete prevelike količine lignjev. Jaz sem pol kg lignjev pekla v štirih rundah, samo toliko časa, da se zlato obarvajo. Lignji so bili mehki in zelo okusni. Poizkusite!! atic

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. sep 2010 8:20

čebulka je napisal/a:
ja tam so tako dobri ocvri kalamari da res ne vem........... sem jih že jedla v veliko gostilnah na jadranu pa niso bili niti približek........... saj ne rečem da kdor jih ni jedel tam ne ve kaj so ocvrti kalamari............ na kvaliteto se pa res spoznam no............. mammamia kje si pa ti jedla dobre ocvrte kalamare????????????? čebulka
Kakšna samozavest, če bi ti šlo še pisanje od rok kot poznavanje hrane.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti