Različne priprave bešamela

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 10. jun 2004 11:25 | ogledi: 17.896 | odgovori: 14

Ojla,

zanimajo me vaši načini za pripravo bešamela... Obstaja namreč toliko različnih variant... ali ga delate z maslom ali z oljem? In preklinjate nad piskri , grudvicami in ostalimi nebodigatrebami

Loni

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

10. jun 2004 11:49

Helo Loni! Jaz ga absolutno delam z maslom, saj ima enkraten okus. Moko pocasi preprazim zalijem z vrocim mlekom zacinim z muskatnim oresckom soljo in belim poprom! Vcasih, ce je besamel kot preliv dodam malo sladke smetane je se toliko boljsi! papa Karmen

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

10. jun 2004 12:06

Jaz ga tudi delam z maslom in na podoben način kot Karmen, le če npr. kuham bešamel za cvetačo oz. drugo kuhano zelenjavo, ga zalijem z vodo, v kateri se je zelenjava kuhala. Potem dodam na koncu še kislo smetano in rumenjak. Grudice se ne dalajo, če mešaš bešamel s stepalko. Sonja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

10. jun 2004 12:28

Ja tudi jaz ga delam z maslom ,kot pravi SONJA grudic ni če mešaš s stepalko ,ko zalivaš z mlekom . Dodaš topljive trikotnike sira -dobiš sirovo omako ,dodaš špinačo in dobiš krem špinačo ,dodaš posebej dušeno zelenjavo -korenje ,grah ,bučke ,paradižnik -vses skupaj streseš na špagete ....njam LP Marta

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

10. jun 2004 14:04

Tudi jaz delam bešamel z maslom. Največkrat pa ga uporabljam kot dodatek h kuhani zelenjavni prilogi. V tem primeru narežem v bešamel na četrtine narezan česen 5-6 strokov in malo prevrem. Pred serviranjem ga precedim. Vsi, ki so ga poizkusili, ga ne morejo prehvaliti. Mi pravimo temu česnova omaka. LP

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

10. jun 2004 19:07

Tile bešameli so fantastični. Jaz sem vedno delala samo enostavnega - brez ekstra dodatkov. Ali mi lahko svetujete, kateri najbolj ustreza mesnim lazanjam? Hvala, Župca

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

11. jun 2004 7:49

Vidim, da imate vse skupaj veliko dobrih idej, ob tem pa mislim, da nimate nobenih problemov s kalorijami. ker vaši bešameli kar pokajo od kalorij. Blagor tistim, ki lahko jedo vaše bešamele. Ker moram kuhati dietno zaradi zdravstvenih razlogov pripravljam bešamel enostavno takole: V kozico dam ostro moko in jo na hitro z metlico zmešam z lahkim mlekom, ki ga dodajam postopoma, tako da problemov z grudicami nikoli nimam. Ko je masa enakomerno tekoča jo postavim na štedilnik - ne prevroč; in med stalnim mešanjem pustim da zavre. Dodam muškatni orešček in sol. Tako pripravljen bešamel je odličen in ga uporabljam tako za mesne, kot tudi za zelenjavne lazanje. Pa lep pozdrav in dober tek. Zdenka Zdenka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. jun 2004 13:29

Delam ga podobno, kot predhodnice zgoraj, samo, da zalijem vedno z mrzlo tekočino, da se ne zgrudi, pri tem pa seveda pridno mešam.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

11. jun 2004 17:27

Že zadnjič sem pri pohanju omenila mamine težave z želodcem in moke ne uporabljam. Raje si pomagam z kislo ali sladko smetano + jajce. Mogoče smo samo navajeni na take lazanje, kanelone.... Lumpica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jul 2004 20:37

Grki delajo bešamel z oljčnim oljem. Zadnjič sem jaz delala musako po receptu iz kuharske knjige, katero smo med dopustovanjem nabavili v Grčiji. Moram reči, da je bila to dosedaj moja najboljša musaka. In tudi ostali jedci so jo pohvalili. Loni

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

2. jul 2004 1:08

bi se ti dalo napisat recept ker zelo obozujem musake in podobno?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti