Črnobelo pecivo

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 9. jun 2004 10:47 | ogledi: 2.887 | odgovori: 3

Prosim vas za recept črnobelega peciva. Mislim, da se črno in belo piškotno testo zvalja, položi skupaj in nareže na kolutke. Po možnosti brez jajc. HVALA že v naprej.

LP,

Klavdija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

9. jun 2004 11:43

BELO TESTO: 65 dag moke, 30 dag margarine, 30 dag sladkorja v prahu, 1 pecilni prašek, 4 jajca, limonina lupina, 1 vanilin sladkor, 1 žlica kisle smetane Za črno testo še: 4 žlice presejanega kakava in 1 žlica mleka Presej moko s pecilnim praškom, v moko - z roko zdrobi margarino, dodaj sladkor, jajca, limonino lupino, vanilin sladkor in smetano. Na hitro zgneti testo in ga razdeli na 2 dela. V en del zgneti kakav in mleko, da dobiš črno testo. Oba kupčka testa (belo in črno) daj v hladilnik vsaj za 1/2 ure. Desko posuj z ostro moko in vsako polovico razvaljaj posebej - naj bodo enako velike. Razvaljaj tako, da bo bolj dolgo kot široko. Črno testo položi na belo in tesno zavij v rulado. Ruladne zavitke zavij v folijo in jih daj za 1/2 ure v hladilnik, potem jih nareži na kolobarje - širine 1 cm. Veliki pekač pokrij s peki papirjem in kolobarčke posloži na pekač. Premaži z beljakom in daj v vročo pečico. Peči približno 15-20 minut, da lepo porumenijo. "Po možnosti brez jajc" pa ne bo šlo! (Ploščic v kopalnici tudi ne more postaviti brez lepila.) Dober tek!

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

9. jun 2004 12:07

Še nekaj bi pripomnila:jaz te piškotke,ki se jih zvije v roladico in nareže ter nato speče,dam raje v zmrzovalnik,saj jih potem lepše narežem;oz.ohranijo lepšo obliko ... LP,Hali

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

9. jun 2004 12:29

Strinjam se, saj jih jaz tudi, ampak sem se bala napisati, ker da jo ne bi zmotila, da jih slučajno ne bi dala zmrzniti. Lahko pa se razvaljana prva plast (belo testo) premaže z beljakom in da gor črno testo (da se zlepi), ampak mi si zdi, da ni potrebe. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 09. jun 2004 12:31:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti