Polnozrnati kruh in ostalo

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jul 2004 20:24

Pri nas se niso še nikoli strgale, delam jih pa po istem muštru kot navadne, samo da belo moko zamenjam s polnozrnato, rženo, pirino, ajdovo. Pazim samo na to, da nekrušne moke zmešam z belo, to pa je vse. Ampak polnozrnate ni treba mešati. Loni

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. mar 2012 4:07

Je katera od vas, prelestnih dam in gospodičen že delala polnozrnato, pirino, iz črne moke, ali pa ajdove moke, francosko bageto? Sila me mika, da bi se to naučil, saj obožujem "francoza" a ga ne bi vedno mlato v klasični beli izvedbi. Enkrat sem nekje dobil polnozrnatega francoza, majkemi da se ne spomnim kje in vem da je bil TAKOOOO DOBER, PREGREŠNO DOBER + 3/4 velikosti belega francoza in mi je tak fino odgovarjal, saj sem ga lahko komot pospravil z dobrim pršutom, pa še v želodcu ni bilo tistega težkega občutka.
Beli francoz pa ima pri meni status kulta v Franciji, ko ga dobiš v kakšni mali zakotni pekarnici, še čisto svežega, hrusltljavega.... O ja, če se že greši, se mora grešiti za gušte :D

 

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti