Sirotka

ell  

član od: 5.6.2004

sporočila: 1

tema odprta - 5. jun 2004 20:33 | ogledi: 23.115 | odgovori: 19

Ali kdo ve, kje se pri nas dobi sirotka? Menda se dobi tudi v prahu? Za informacije se vnaprej zahvaljujem. Kaja

rina9  

član od: 4.6.2004

sporočila: 4

5. jun 2004 21:57

na tržnici se zmeniš s tistimi ki prodajajo mlečne stvari . Jaz sem nekaj časa naročala kozjo , ki je najbolj zdrava, v prahu pa najbrž samo v tujini dobiš reneta artac

neznan uporabnik

1. jul 2004 12:51

To s sirotko se mi pa zdi zanimivo. V mlekarnah je to odpad in predstavlja velik ekološki problem. Baje je tako bogata z minerali, da predstavlja pravo ekološko bombo. Na drugi strani bi jo verjetno marsikdo pil rajši, kot pa neka praškasta čuda. Mogoče kdo ve, zakaj se mlekarji ne zmigajo in jo pričnejo flaširat? Je AKTIMEL kaj drugega od sirotke?

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

1. jul 2004 15:31

Ko smo v mladih letih še sami izdelovali doma skuto, smo sirotko tudi metali vstran. Postopek je bil sledeč: Domače polnomastno mleko smo skisali. Kislega smo postavili na toplo, da se je sesirilo približno do 80 - 90 stopinj. Ne sme zavretiI Ko so se sestavine ohladile smo precedili skozi gosto cedilo. Kar je ostalo na cedilu, je skuta, preostal tekočina pa je sirotka. Dragi ell, mogoče vam bo v pomoč, da si sami naredite sirotko. Obilo uspeha. Zdenka

ell  

član od: 5.6.2004

sporočila: 1

1. jul 2004 17:09

Vsem prav lepa hvala za prijazne napotke. ajda

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

2. jul 2004 7:31

Tudi jaz pripravljam domačo skuto in ker sem prebrala že veliko o koristnih lastnostih sirotke, jo dajam v jogurtove lončke (po cca 4dl) in nato zamrznem. Ob pripravi enolončnic, rižot pa le-to zamrznjeno uporabim namesto vode.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jul 2004 15:48

Mislom, da so Lj. Mlekarne že delale sirotko z okusom pomaranče (kako se je imenovala, na žalost ne vem več), na televiziji je bila celo reklama s starim kolesom in nekakšnimi frfotajočimi uhlji. Tega napitka ne najdem več na policah, verjetno ni šel dobro v promet. LP cervus

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

26. nov 2004 12:03

Živjo! Zelo dobro sirotko (vsaj po mojem mnenju) imajo v SPAR-u. Pod znamko SPAR- Natur Pur. (tista, za katero dela reklamo Jolanda Čeplak ) Dobi se v 500 ml kartonasti embalaži, je zelo dobrega okusa - breskev & ...še eno tropsko sadje. Priporočam. Kakšne druge (znamke ali pa vrste-prah) pa pri nas še nisem zasledila. Lp, Natali

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. nov 2004 13:54

Lj mlekarne so pred mnogimi leti delale napitek Si vit. Bil je zelo okusen in tudi precej drag. Res možno da se zadeva ni prijela in so opustili proizvodnjo. lp Vesna Vesna Milek Recko

lenke  

član od: 22.4.2003

sporočila: 27

26. nov 2004 22:36

Sirotka v prahu se dobi v Mullerju (Molkekur, Molkedrink,...). Sicer je v večih okusih, tako da ne vem koliko prave sirotke je v napitku. LP Alenka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

27. nov 2004 20:15

Tudi v DM jo imajo.V prahu. Drugače je pa pinjenec(od ta bolšega soseda)-pinjeno(ki ostane pri predelavi mleka v maslo) fermentirano mleko veliko bolj okusna različica od sirotke.. Jaz domače ne maram preveč.. juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti