Kolač sreče

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

tema odprta - 4. jun 2004 19:38 | ogledi: 4.034 | odgovori: 4

Zadnjih nekaj dni opravljamo nujna adaptacijska dela, pa sem se malo poigrala in za delavce spekla nekaj dobrot iz kulinarične Slovenije. Pa mi je eden od delavcev rekel, da je pred časom jedel najboljše pecivo do sedaj - imenuje se KOLAČ SREČE. Pecivo baje izhaja nekje iz okolice Pleterij. Kolikor mu je znano, naj bi priprava kolača trajala kar nekaj dni - testo naj bi stalo nekaj časa, da se na njem nabere plesen, ki potem čudežno izgine. Pečen kolač naj bi se kar stopil v ustih, tako je dober. Pozna mogoče kdo izdelavo tega okusnega kolača?

Temo je spremenil(a) nadaM dne 04. jun 2004 19:38:26

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

4. jun 2004 20:17

Pobrskajte malo na forumu , tema Ameriški kruh prijateljstva mogoce je to .

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

5. jun 2004 8:23

Jaz ga delam danes 3. dan, prej pa sem ga poizkusila in je krasen. Potrebujemo skodelico testa od nekoga, ki je to pravkar naredil in nadaljujemo. Sumniki mi ne delajo, ne vem, kaj je to, zato ne morem dobro napisati. Skratka, po desetih dneh (sedaj sedmih) bom imela dve skodelici na razpolago in ju lahko dobite, in potem spet 10 dni ...Recept je zelo preprost, rezultat pa dober. Ko naredite do konca, tri skodelice odvzamete, eno imate zase, dve pa enostavno oddate naprej. Veliko sonca v teh junijskih dneh! ZIMA

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

6. jun 2004 20:48

Vsem trem hvala za odgovore, očitno je to to. Bom pa preverila čez 14 dni, ko se s tem delavcem spet vidimo - ga bom presenetila s tem pecivom. LP Nad

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti