Rdeči mehiški fižol

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. apr 2009 20:04

ežoj je napisal/a:

Reca je napisal/a:
Jaz sem včeraj posadila nekaj semen črnega fižola, prišel pa je direkt iz Mehike. Rada bi si ga vzgojila a kaj bo ratalo, se bo videlo šele poleti. lp Vesna

Matr, a si ziher, da nima fižolovo gripo.

ežoj
Nisem. Če bom dočakala naslednjo sezono sajenja, potem je bil OK. lp Vesna

Lilka  

član od: 9.10.2002

sporočila: 12

6. jan 2011 18:23

Tudi jaz bi rada imela rdeči fižol. Pa naj bo nizek ali visok - še rajši imam visokega, je večji pridelek. To o zamrznjenem fižolo pa preizkušeno ne drži, da potem ne bi kalil. Priporočeno je, da ves fižol za nekaj čas zamrznemo, da odmrejo morebitne ličinke moljev, potem pa ga odmrznemo in spomladi tudi posadimo! Lilijana Peklar

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

27. avg 2017 21:38

(avg. '17)

zakaj na konzervi rdečega fižola piše da se ga lahko hrani do 2 dni po odprtju v nekovinski posodi ? Zakaj nekovinski ?

 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

27. avg 2017 21:58

Ker posoda lahko zarjavi.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

27. avg 2017 22:36

saj je danes vse rostfraj ali emajlirano... najbrž bo kakšen drug vzrok

 

___

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. avg 2017 7:59

Javr, iz lastne izkušnje vem, da hrana iz konzerve mora ven, ko je konzerva enkrat odprta. Včasih so rekli, da je možen tudi botulizem, zastrupitev. Ker gre tehnologija naprej, sem nekako mislila, da so moderne konzerve bolj varne, a glej ga vraga, niso. Striček google ti bo postregel z odlično razlago. Tole sem povzela iz ene od razlag: večina hrane iz konzerv je povezana z bisfenolom a, ki se uporablja zato, da preprečuje korozijo in podaljša rok uporabe konzerve Kemikalija podre naše hormonsko ravnovesje, lahko povzroči rakava obolenja, razvoj srčno žilnih bolezni, sladkorne.

 

 

naor

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

30. avg 2017 19:41

se pravi da namesto vsak dan pol konzerve rdečega fižola raje 1-krat tedensko 1 konzervo, če ne gre brez konzerv

 

 

___

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

30. avg 2017 20:07

Javr, včasih kupim tudi fižol ali koruzo v konzervi. Vedno jo precedim in pretresem v plastično posodico. Opažam, da      niti to ne pomaga, da je treba hitro porabiti.  Temu sem se izognila, da kupim manjšo konzervo, če pa že kaže, da mi bo ostalo, zamrznem. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti