Kvašeni kuhani štruklji

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

3. jun 2004 16:20

Moja mama jih naredi malo bolj nenavadno. Testo naredi kot ste omenili že zgoraj - razlika je v tem, da je vsak štrukelj kuhan posebej in ima svoj lasten nadev iz črnega kruha, masla, kakava in sladkorja. Testo oblikujemo v klobaso in odrežemo košček, ki ga ovijemo okoli kroglice nadeva. Stisnemo skupaj in skuhamo. Za nadev pa gre na približno hlebec črnega kruha ( samo sredica ) 3/4 paketka omehčanega masla , kakav in lahko še sladkamo po želji. Dobro pregnetemo, da je nadev kompakten in oblikujemo kroglice, ki jih ovijemo v testo. Jedli smo tople k mineštri, če pa so ostali smo mrzle mlatili za malico. Lumpica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

3. jun 2004 18:41

Hvala vsem za recepte, za nasvete, vse mi bo prišlo prav! Sedaj pa jih samo še pripravim LP, Stanka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

4. jun 2004 10:31

Megi, da, ta vložek ima kakšne 3-cm nogice. Vode dam nekje ravno toliko ali kakšen mm manj. Prav mi pride ravno zato, ker lahko vodo in zelenjavo očistim in pripravim že prej, pokrijem in odložim nekam na rob. Zadnje čase kar surovo zelenjavo po vrhu čisto malo posolim, se mi zdi boljše. Potem kakšnih 10 minut pred koncem kuhanja kosila dam na ful ogenj, takoj ko zavre, zmanjšam in pustim pokrito slabo vreti dobrih 5 minut. Prej se mi je dogajalo, da mi je tistih zadnjih 15 minut kuhanja obvezno zmanjkalo časa za čiščenje in rezanje zelenjave, iskanje lonca ipd. ali pa sem preprosto pozabila.

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

4. jun 2004 14:41

Fani hvala za tvoja izkušnje. To košarico sem dobila za darilo in ni bilo nobenega navodila zraven. Drugič poskusim tako skuhati. Joj koliko koristnih napotkov se dobi tukaj na tem forumu. Kar velikokrat pokukam sem in najdem kaj koristnega čeprav nisem gospodinja od včeraj. Lepo se je družiti z vami. Lep vikend Fani . martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti