Kaj predlagate?

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

tema odprta - 20. mar 2017 18:12 | ogledi: 2.013 | odgovori: 10

Kaj predlagate za svečano kosilo? Tašča ima 96 let in prirejamo svečano kosilo za nekaj povabljenih gostov.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

20. mar 2017 18:24

Najprej bi bilo dobro vedeti, koliko gostov boste imeli, da se da bolje planirat.

Drugače pa bi jaz naredila,

govejo juho (skuhamo dan prej),

kakšno fajn svinjsko pečenko iz pečice

piščanec- na trakove narezan v smetanovi omaki

zelenjavna gibanica (vlečeno testo vmes pa nadev iz praženih bučk,  korenja, rdečega zelja, jajce, smetana)- naredimo že dan prej in potem samo spečemo na dan D

mešana solata po želji

Torto pa obvezno naročite, da bo s tem čim manj dela.

 

LP, Saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. mar 2017 18:34

A tašča pa nima nobenih želja?

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. mar 2017 18:44

Jaz bi najprej vprašala taščo, kakšne so njene želje. Kolikor poznam devetdesetletnikov, kakih želja glede zabav in družinskih kosil nimajo več. In če bi rada samo mir in tišino in to, da jo vsi pustijo pri miru, bi tudi to upoštevala. Drugače pa - če bi si zaželela kislo juho, bi pač jedli kislo juho. 

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 20. 2017 18:45

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

20. mar 2017 18:51

Mislim, da sta rimljanka in limnol povedali vse

Katarinči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. mar 2017 19:09

Pri nas je tako, da slavljenec izbira, kaj bomo jedli. Oziroma sedemo skupaj in predebatiramo. Odvisno je od navad, kakšno hrano gostje radi jedo. Pri nas recimo jedilnik, kot ga je predlagala Venturini, ne pride v poštev, z izjemo goveje juhe. Piščanec v smetanovi omaki je večkrat na jediniku med tednom, nad svinjsko pečenko večina (z izjemo tašče in mene) niso navdušeni ... Dve trtjini družine ne bi jedli zelenjavnega zloženca, tretjina bi se zanj stepla ...

Mora pa biti na mizi ajdova kaša z rižem na primer, rolada iz krompirjevega testa z jajčno omleto, rolada iz palačink obvezno, sploh če je na jedilniku kakšno temno meso v omaki ali divjačina ...

Pa polnjena telečja prsa so zaželjena na naši praznični mizi. Z dodatno dozo file v soku ov pečenja ...

mamamia

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

20. mar 2017 19:52

Najlepša hvala za vse predloge.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

21. mar 2017 10:36

Jaz bi ponudila govejo juho z zakuho, bodisi pečenega piščanca ali polnjena telečja prsa, pražen krompir, solato. Pa torto. 

Predvsem pa ti najbolje veš,kakšno hrano ima tašča rada. 

Moja tašča je oboževala kurje- govejo juho, pečenega sočnega domačega piščanca. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1565

21. mar 2017 10:37

Venturini je napisal/a:

zelenjavna gibanica (vlečeno testo vmes pa nadev iz praženih bučk,  korenja, rdečega zelja, jajce, smetana)- naredimo že dan prej in potem samo spečemo na dan D

Predlagam kaj bolj sezonskega: sedaj je čas čemaža --> zeljanica, le da je namesto špinače čemaž.

rdkapica

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

21. mar 2017 16:15

Mi smo imeli letos 9otko in smo sami pripravljali-ene vrste običajno- pečenka, pohano, zelenjavo... Naša nona je rekla, da jo ne zanima kaj bo-samo, da bo dovolj /to pomeni, da je toliko, da imamo še vsi za en teden hrane/. Po moje je za tako veliko družbo potrebno ubrati klasiko s kakšno noviteto za recimo zmeraj bolj modne vegetariance, vegane...Jaz sem pripravila skuhano polento malo bolj redko s parmezanom, vliješ na pekač, nanjo daš po porcijah popečen kozji sveži sir-tipo mocarela in nanjo prepraženo rukulo s smetano za kuhanje, čez posuješ parmezan. To je zelo dobro in je vredu tudi hladno. Pripravila sem pa tudi sarmice iz glave kislega zelja, ki sem jih nafilala s pretenstano zelenjavo in skuhanim rićetom, začimbami, zanimivo in dobro....

branka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. mar 2017 17:03

Goga, ne sprašuj nas......tvoja tašča praznuje častitljiva leta  vprašaj njo, kaj si želi..........Če pa ona ni več razsodna pol se meni zdi, da je svečano kosilo za njenj visoki jubilej samo ena velika farsa, ker se pač hočete v najlepši luči izkazati do nekaj povabljenih gostov........če je temu tako, če tvoja tašča ne more več sodelovati pri svojem dnevu, pol jo pustite doma v skrbnem varstvu, vi se pa pojdite zabavat po svoje.........oprosti, moja bolečina ob izgubi moje drage mami je danes še prevelika, da bi lahko razumela, dojela tvoje vprašanje.....meni osebno se zdi, da te taščin rojstni dan ne zanima prav veliko, bolj si obremenjena s tem, kako se boš izkazala pred peščico povabljencev.........meni osebno se zdi, da za takšno praznovanje lahko odmisliš vse skrbi......karkoli boš naredila ti bo v takšni družbi lepo  mi je .....

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti