Obloženi kruhki

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

tema odprta - 1. jun 2004 7:49 | ogledi: 28.746 | odgovori: 21

Prosim za čimveč idej kako obložiti kruhke. V petek namreč gostimo okrog 100 ljudi in najbolj praktični so ravno obloženi kruhki. Da pa ne bi bilo preveč monotono, želimo pripraviti različne nadeve, sladke, slane, mesne, vegetarijanske,...

Lep pozdrav!

Alenka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. jun 2004 8:58

Naredi čim več različnih namazov od vegetarjanskih do bakalarja in tatarca. Vse obloži z lazlično zelenjavo ki je zdaj res ne manjka. Uporabi tudi sir, olive, vložene čebulice, gobice, artičoke, pršut, dimljenega lososa, razne suhe salame... Možnosti je ogromno, prepusti se domišljiji. Če se ti namazov ne da delat si pomagaj z Leklercom. lp Vesna Milek Recko

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

1. jun 2004 10:50

Gospa Vesna, ali mi zaupate kakšen recept za vegetarijanski namaz? LP, Alenka Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 01. jun 2004 10:50:55

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

1. jun 2004 10:59

Meni je zelo dober namaz iz tune in majoneze. Zraven se doda par kapar in vse skupaj spasira. Fantastičen namaz je tudi iz šunke in sirčka filadelfija 50 : 50, spasirano. Kotami ima neke mešanice za razne namaze (liptaver...), nisem pa še vseh preizkusila, a tisti, ki sem ga, je bil dober. Lp in srečno "packanje" Suzana

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

1. jun 2004 11:04

Veliko naj dela domišljija, veliko pa jih je tudi v bazi. (en je naprimer "ponarejen kaviar" ali kaviar revežev (se točne ne spomnem imena), narejen iz melancanov na žaru, potem zmletih v namaz, zelo dober, pa tuninih namazov je sploh dosti, dekoriraš lahko z rezinicami redkvic, kumarami, kaprami, olivami, lahko narediš različna sadna in zelenjavna nabodala v kombinaciji s sirom, kake polnjene žepke (sladke in slane), različne namaze s skuto in zelenjavo, ... Ne pozabi na več vrst kruha! Kupi različnega! Je vse zastonj se trudit z raznimi namazi, če je na koncu vse na francoski štruci. Bolj je raznoliko, bolj je zabavno, pa tudi različne okuse lahko zadovoljiš. Meni, osebno, so obloženi kruhki na rezini francoske štruce živi dolgčas. Veliko verjetno ti nisem bila v pomoč, za razmislit pa je. Lp, TanjaG.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

1. jun 2004 14:41

Tu je recept za piščančji namaz: Skuhaš piščančje prsi, zmelješ jih in dodaš sol, poper, majonezo, curry. Zelo dobro! Lp Saša

nadejka  

član od: 27.5.2004

sporočila: 24

1. jun 2004 14:57

Tukaj imaš 2 super nadeva za na kruh: 1.lonček kisle smetane,konzerva koruze,konzerva tune,ščepec soli zmešaš skupaj; 2.Na majhne koščke narežeš por in ga dušiš na pocvrti čebuli da se razpusti in na koncu dodaš jajce in malo skute. LP Andrejka Ipavec Sporočilo je spremenil(a) nadejka dne 01. jun 2004 14:58:35

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. jun 2004 15:08

Naribaj hren, pomešaj ga s kislo smetano, začini ga in to namaž na kruhke. Pretlači kuhano lečo, dodaj drobnjak, česen sol ,poper,malo oljčnega olja... Tako lahko narediš z vsemi stročnicami odlične namaze, jim dodaš začimbe, krešo, sesekljano rukolo, posušene paradižnike v olju, sesekljane kisle kumarice, kapre, sladke ali ostre feferone... Možnosti je nešteto samo pobrskaj po hladilniku in shrambi. Sicer se pa v Leklercu dobi krasne bio namaze ki pa so kar precej dragi, a dobri. Tako se lahko poigraš tudi s tuno, sardelami, lososom, pa še bi se našlo. Obilo užitka pri ustvarjanju. lp Vesna Milek Recko

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

1. jun 2004 22:30

Če imaš čas za packanje lahko iz listnatega testa narediš kanapejčke. To narediš tako da na tanko razvaljaš in zrežeš kroge ali pa z modeli za piškote razne oblike. jih spečeš in jih poljubno nafilaš. daš kakšen namaz salame,sir, kisle kumarice skaratka naj dela domišljija. Majda

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. jun 2004 7:53

Moja predloga, če imaš čas in voljo za peko seveda. Listnato testo (ali pa skutno, ki ima podobne značilnosti) razvaljaš ne preveč tanko. Recimo na 2 mm. 1. S koleščom razrežeš na paličice, premažeš s stepenim jajcem in posuješ s soljo in nato s: sezamom, makom, na drobno sesekljanim pršutom ali panceto, lanenimi semeni in podobnim. Spečeš zlato rumeno. 2. Razvaljaš, razrežeš na trikotnike, gor položiš košček lososa (ali šunke ali pancete), zaviješ v rogljič, premažeš z jajcem in spečeš. Njam. mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. jun 2004 7:58

pa še nekaj sem se spomnila. Spečeš majhen princes krofe, ki so lahko malo bolj slani kot običajno. Po 20minutah pečenja jih potresemo z naribanim sirom. Ohlajene nato prerežemo in napolnimo s katerokoli slano kremo, na osnovi skute na primer. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti