Čas za sladko papriko

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

1. mar 2017 12:59

Tale dimljena res zmaga, tudi sama jo s pridom uporabljam sedaj, ko sem jo končno našla. Sicer pa, tako kot pravi Dragička.

Dolores

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. mar 2017 13:26

Hedonist hvala ti lepa. V Šparu dimljene paprike  pa še nisem videla, grem takoj v akcijo. Večinoma sem jo kupovala v Avstriji.

kara

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

1. mar 2017 15:37

hedonist je napisal/a:

 je pa od Kotaniya, morda nekoliko slabšega okusa kot tiste iz tujine a še vedno odlična.

 Ali je od Podravke kaj boljša?

rdkapica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. mar 2017 18:11

Jaz jo kupujem v eni MB trgpvini z začimbami, pekočo in sladko mleto dimljeno. Sicer pa prisegam na horgoško. 

Kdaj jo dati v jed so pa že drugi vse povedali, vegetar je pa malo kar povprek nekaj navrgrl, to o kolektivni zmoti. Mi še nikdar ni paprika greila, ko sem jo dala takoj na maščobo in čebulo, in seveda po dveh zamahih s kuhalnico dolila vodo. In vsekakor da mleta rdeča paprika tudi okus, ne samo barve. 

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

1. mar 2017 23:31

Dimljena paprika je meni najboljša iz Hiše začimb v Lj. Ne vem, če je še kje taka trg. Kadar grem v Lj. si jo nabavim. Sem kupila tudi to od Kotany pa mi ni glih.

branka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. mar 2017 9:43

vegetar je napisal/a:

Folk pa papriko strese po suhem, zmeša in potem gor zlije nekaj vode, s tem pa tvega da postane grenko.

nekateri radi zivimo nevarno 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. mar 2017 9:53

FYI: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blackening_(cooking)

ah, jej....na strani, ki se odpre,morate izbrati (cooking)

 

sicer ni moja najljubša priprava, blackened (počrnel) je pa v bistvu recept za moj odišavljeni piščanec na pivovski pločevinki. Piščančja koža mi je edino po tem receptu nemarno dobra. Drugače je ne jem. 

Vanja
 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 02. 2017 09:57

Mygrace

sporočila: 6506

2. mar 2017 12:49

Pri meni brez Horgoske paprike nema pasulja! No, edin kadar  delam bosanskega, tam je pac paradajz v prevladi.

Ce hoces, da paprika da vse od sebe, jo moras zaprzit. A v tem primeru moras dati tudi ti kot kuhar vse od sebe. Nimas kej telefona dvigvat tacas, mas da nardis dva tahitra ovinka po kastroli in potem hop! v jed. Res je, da da paprika poleg barve tudi okus. In ko osvojis timing, so to nebesa (okej, pretiravam; zaradi lazjega razumevanja). Paprika tudi slucajno ne pogreni, ce imas obcutek.

Mygrace

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

2. mar 2017 13:46

Mygrace je napisal/a:

 

Ce hoces, da paprika da vse od sebe, jo moras zaprzit. A v tem primeru moras dati tudi ti kot kuhar vse od sebe. Nimas kej telefona dvigvat tacas, mas da nardis dva tahitra ovinka po kastroli in potem hop! v jed. Res je, da da paprika poleg barve tudi okus. In ko osvojis timing, so to nebesa (okej, pretiravam; zaradi lazjega razumevanja). Paprika tudi slucajno ne pogreni, ce imas obcutek.

Mygrace

Točno tako. Amen

Katarinči

Mygrace

sporočila: 6506

2. mar 2017 20:39

Saj tudi cesen " przimo" tolk, da zadisi. Zadisi. In nic vec. Ker tudi cesen pogreni, ce telefoniramo

 

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti